Młodzieżowcy z Jeziora Tarnobrzeg i „Trójki” sprawdzali swoje umiejętności w Marsylii

Drużyny młodzieżowe młodzików i kadetów KKS Siarka Jezioro Tarnobrzeg brały udział w Międzynarodowym Turnieju Koszykówki w Marsylii (Francja). W zawodach uczestniczyła również drużyna U-11 składająca się głownie z uczniów klas czwartych ze szkoły podstawowej nr 3.

Obok tarnobrzeskich drużyn w zawodach organizowanych przez miejscowy zespół Smuc Marsylia Basket udział wzięli reprezentanci Francji, Hiszpanii, Wloch, Serbii i Szwajcarii.

Drużyna U-11 trenera Andrzeja Rupali zajęła 8 miejsce, przegrywając wszystkie spotkania.
Zespół U-13 trenera Michala Żurawia zajął 6 miejsce. W pierwszym spotkaniu chłopcy ulegli z zespołowi z Serbii KK ZEMUN Belgrad, następnie pokonali drużynę z Włoch SAN REMO. W trzecim swoim spotkaniu wygrali z II drużyną gospodarzy SMUC MARSEILLE II. W ostatnim spotkaniu pierwszego dnia turnieju musieli uznać wyższość pierwszej drużyny Smuc Marseille, jak się okazało, późniejszego triumfatora turnieju. W niedzielnym spotkaniu o 5 miejsce ulegli zespołowi z Francji ASPTT TOULON.

Zespół U-15 trenera Dariusza Szczucińskiego w pierwszym meczu pokonał jednym punktem gospodarzy turnieju – Smuc Marseille, obecnego wicemistrza Francji kadetów. W kolejnym spotkaniu chłopcy pokonali francuski zespół ASVEL LYON. W ostatnim meczu pierwszego dnia ulegli nieznacznie PAU NORD EST i niestety małymi punktami nie awansowali do pierwszej czwórki turnieju.
Drugiego dnia pokonali wysoko serbski zespół KK Zemun Belgrad, ostatecznie zajmując 5 miejsce w całym turnieju w swojej kategorii wiekowej.

Wszystkie grupy z Tarnobrzega otrzymały pamiątkowy puchar za zachowanie na boisku oraz poza nim. Zaproszenie na turniej tarnobrzeskie drużyny zawdzięczają pani Jadwidze Skotnickiej – nauczycielce wychowania fizycznego w szkole podstawowej nr 3.
Trenerzy oraz wszyscy zawodnicy chcieli podziękować za finansowa pomoc następującym firmom, sponsorom : Urząd Miasta Tarnobrzeg, Zakład Mechaniczny „SIARKOPOL” Sp. z o.o., FENIX METALS Sp. z o.o., Tarkon Sp.z o.o., Zakłady Obrotu Towarowego Siarkopol, Sklep Oświetleniowy Domex ul. Szeroka 11/16, Piekarnia Lipnik – Dominik Maciąg.