Rozmawiali o przyszłości tarnobrzeskiej siatkówki (zdjęcia)

Walne zebranie Tarnobrzeskiego Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Siatkowej odbyło się w minionym tygodniu. W zebraniu uczestniczyło około 60 osób, w tym 45 reprezentantów TSSPS.

W części sprawozdawczej przedstawiono i omówiono zakres prac, jaki stowarzyszenie wykonało w minionym roku, ze szczególnym uwzględnieniem trudnej sytuacji tarnobrzeskich siatkarek zdegradowanych do III ligi. Jak podkreślił prezes TSSPS Robert Chmiel, siatkarki mogłyby pozostać w II lidze, dzięki odkupieniu licencji, jednak bez wsparcia klubu KS Siarki i dotacji ze strony miasta nie uda się utrzymać siatkówki w Tarnobrzegu na II ligowym poziomie.
– Drużyna potrzebuje minimum 200 tys. zł – mówił prezes zwracając uwagę, że występ zespołu w III lidze jest nieekonomiczny i lepszym rozwiązaniem jest praca z młodzieżą, aby za kilka lat w oparciu o nią, stworzyć mocną, drugoligową drużynę.

Podnoszono również kwestię szkolenia młodzieży, którą od nowego sezonu ma przejąć klub KS Siarka. Pytano m.in. czy nie jest lepszą opcja, aby młodzież pierwsze kroki w siatkówce stawiała we własnych szkołach, z których to klub wyławiałby talenty do drużyn? W tym kontekście mówiono również o dotacjach z budżetu miasta dla drużyn zawodowych, przy małym wsparciu szkolenia młodzieży. – Często wydajemy duże pieniądze na rzeczy, które nie są nam niezbędne, a rozwój dziecka które jest naszą przyszłością staje nam się obojętny – mówiono.

W części oficjalnej minutą ciszy uczczono pamięć zmarłej niedawno wieloletniej członkini Stowarzyszenia – Grażyny Chmielewskiej.

Na zakończenie zebrania członkowie stowarzyszenia udzielili absolutorium zarząd oraz jednogłośnie przyjęto program na następny rok.

Tradycyjnie odbył się również turniej siatkówki plażowej, w którym uczestniczyło pięć trzyosobowych zespołów. Rywalizację wygrała drużyna w składzie: Wojtek Magda, Maciek Zgórski i Piotr Siudak.

Dla zawodników i wszystkich przybyłych uczestników spotkania członkowie stowarzyszenia przygotowali poczęstunek z grilla.

Zarząd dziękuje wszystkim , którzy przyczynili się do zorganizowania tego zebrania oraz prosi o wsparcie finansowe sponsorów i prywatnych osób, dzięki któremu będzie można realizować założenia programowe stowarzyszenia, z naciskiem na krzewienie siatkówki wśród najmłodszych.

tekst&foto: Piotr Chmiel

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x