Reprezentantka Sandomierza Karolina Kołeczek młodzieżową wicemistrzynią Europy!

Ogromny sukces odnotowała na swoim sportowym koncie sandomierzanka Karoliny Kołeczek – została wicemistrzynią Europy w lekkiej atletyce. Karolina Kołeczek reprezentująca UKS Trójkę Sandomierz zdobyła srebrny medal w biegu na 100 metrów przez płotki podczas 9. Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Tampere w Finlandii, które odbyły się w dniach 11-14 lipca br.

Zawodniczka z Sandomierza jechała na Mistrzostwa z piątym wynikiem w Europie. W przedbiegach pobiegła znakomicie, awansując do finału z czwartym czasem eliminacji. W finale po znakomitym starcie stoczyła zaciętą walkę z rywalkami, a wynik 13,30 sekundy zbliżony do jej rekordu życiowego (13,28), zapewnił jej wicemistrzostwo Europy. Ten znakomity wynik potwierdza fakt, iż Karolina jest w doskonałej formie.

Pierwsze miejsce zdobyła Norweżka Isabelle Pedersen z rezultatem 13,12 sekundy. Na trzecim miejscu uplasowała się Nooralotta Neziri z Finlandii – 13,39, natomiast czwarta była druga Polka – Urszula Bhebhe, która uzyskała czas 13,42 sekundy.

Należy wspomnieć, iż Karolina Kołeczek odniosła jeden z największych sukcesów w historii lekkiej atletyki w województwie świętokrzyskim. Nie jest to jednak debiut Karoliny w zawodach międzynarodowych. W 2011 roku zajęła 9 miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów w Talinie ( RŻ-13,64), a w 2012 roku również 9 miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w Barcelonie (RŻ-13,47).

foto&info: UM Sandomierz