Sandomierzanin Kacper Łopaciński Mistrzem Europy Juniorów!

Pływak Kacper Łopaciński z MUKS-u Foki Sandomierz zdobył złoty medal w sztafecie 4×100 stylem dowolnym podczas 40-tych Mistrzostwach Europy Juniorów, które rozegrane zostały w Poznaniu.  Z drugim czasem na metę przypłynęli młodzi Duńczycy, z trzecim zaś Niemcy.

Podczas porannych eliminacji sandomierzanin popłynął na drugiej zmianie. Polska sztafeta z pierwszym czasem 3:22:78 zakwalifikowała się do finału, pokonując przy tym takie kraje jak Niemcy, Francja czy Rosja. W finale Polacy potwierdzili swoją znakomitą formę i zwyciężyli zawody.

Sukces naszej młodej kadry pływackiej był zaskoczeniem dla wszystkich, bowiem największą szansą na wygraną dysponowali Rosjanie, którzy mieli dotychczas najlepszy skład i mogli poszczycić się licznymi rekordami życiowymi zawodników. Trener reprezentacji Polski Piotr Woźnicki mówił o sukcesie swoich podopiecznych – Nie sztuką jest wygrać mając najlepszy skład, sztuką jest wygrać nie mając go.

Zaszczytne, pierwsze miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów daje Kacprowi najwyższą klasę sportową – Mistrzowską Międzynarodową – i jest to największe osiągnięcie sportowe sandomierzanina, co za tym idzie znaczący sukces Foki Sandomierz – klubu, w którym ujawnił się ponadprzeciętny talent zawodnika.

Ponadto podczas uroczystego otwarcia Mistrzostw, odbyła się tradycyjna defilada zawodników państw biorących udział w Mistrzostwach. Polską kadrę reprezentował Kacper Łopaciński. Otwarcie zawodów swoją obecnością uświetniła znakomita pływaczka i Mistrzyni Olimpijska – Otylia Jędrzejczak.

foto&info: UM Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content