Tarnobrzeg: Dzisiaj „Lato z Radiem” – szczegółowy program imprezy

W najbliższą niedzielę w Tarnobrzegu odbędzie się impreza z cyklu „Lato z Radiem”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10 na Placu Bartosza Głowackiego od gotowania zupy pomidorowej. Na wszystkich chętnych czekać będzie 420 litrów pomidorówki, która zostanie ugotowana z okazji przypadającego w tym roku 420-lecia nadania praw miejskich Tarnobrzegowi. Zupę gotować i przyprawiać będą kucharze z Dworu Dwikozy.

Tuż po godzinie 11 z tarnobrzeskiego rynku rozpocznie się radiowa audycja na antenie Polskiego Radia Program I – „Lato z Radiem”, którą poprowadzą Karolina Rożej i Roman Czejarek.

Od rana, tym razem nad Jeziorem Tarnobrzeskim, trwać będą także regaty w klasie Optimist o Puchar „Lata z Radiem” oraz regaty o Puchar Prezesa Jacht Klubu Kotwica w klasie Open.

Od godziny 16 na półwyspie Jeziora Tarnobrzeskiego rozpocznie się „Lato z Radiem”. W programie atrakcje przygotowane dla najmłodszych, nieco starszych i dużo starszych. Na scenie pojawi się m. in. zespół Hamak Band, Enej i gwiazda wieczoru Maryla Rodowicz.

DARMOWY WJAZD NAD JEZIORO

od godziny 15:30 będzie obowiązywał darmowy wjazd samochodem na półwysep. Zmotoryzowani będą mogli parkować samochody tylko po prawej stronie drogi opaskowej (zakaz parkowania po stronie lewej). W okolicach półwyspu zostaną utworzone dwa duże parkingi. Parkować samochody będzie można także na zewnętrznym pasie Wisłostrady (od strony Jeziora Tarnobrzeskiego). Ze względu na prowadzoną tam przebudowę drogi, organizatorzy apelują o szczególną ostrożność. Dla zmotoryzowanych będzie dostępny także parking zaraz przy wjeździe nad Jezioro po lewej stronie.

Dla tych, którzy wybiorą komunikację miejską, zostaną także podstawione dodatkowe autobusy MKS ze specjalnym żółtym oznaczeniem. – Jesteśmy przygotowani pod względem organizacji transportu miejskiej komunikacji. Oprócz dodatkowych kursów, Firma Polkar będzie miała w gotowości dodatkowe autobusy i jeśli tylko będzie taka potrzeba, będą one podstawiane na przystanek – wyjaśnia Anna Czaplińska, Naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu.

Uwaga! Zmianie ulega przystanek MKS nad jeziorem. W niedzielę będzie on usytuowany na końcu drogi opaskowej (zaraz za półwyspem, w stronę Kopalni Siarki Machów). Autobusy jadące nad jezioro, kursować będą do Machowa i tam kierować będą się drogą do Kopalni Siarki, a potem aż do półwyspu i wyjazdu na Wisłostradę. Stąd będą odjeżdżać autobusy w stronę Tarnobrzega.

PROGRAM IMPREZY

16.00 Początek imprezy, sygnał Lata z Radiem i przywitanie ze sceny,

16.15 Prezentacja studia plenerowego Polskiego Radia

16.20 Koncert ROBI SHOW – śpiewa Brzechwę – program dla najmłodszych (ok. 60’)

17.20 Konkursy na scenie głównej,

17.50 Koncert HAMAK BAND

19.00 Konkursy na scenie głównej

19.50 Koncert ENEJ

21.20 Koncert GWIAZDY WIECZORU – MARYLA RODOWICZ

22.30 Pokaz sztucznych ogni

info: UM Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
dwikoziak
10 lat temu

A zupa to na 10000 procent z przed tygodnia z bicia rekordu w Dwikozach

Agnieszka
10 lat temu

podajcie szczegółowy program tej imprezy,wybieram się na Enej i nie wiem kompletnie na którą ,nigdzie nie mogę znależć szczegółów programowych -piszecie wszędzie o pomidorówce…..

Agnieszka
10 lat temu

aha,to wyżej to nie jest program tylko opis imprezy,podajcie jakieś konkretne godziny,proszę

Karol
10 lat temu

Tu szczegółowy program imprezy, po długim szukaniu..
http://www.polskieradio.pl/26c3bb01-3965-458c-8e0a-f14008532771.file

Agnieszka
10 lat temu

dziękuję Ci Karol,ale takie rzeczy to jednak organizatorzy powinni zamieszczać,dobrze że na ludzi można liczyć

Postaw mi kawę na buycoffee.to
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content