Sandomierz: Repertuar kina „Starówka”

Kino „Starówka” działające przy Sandomierskim Centrum Kultury zaprasza Państwa na nowe, atrakcyjne seanse filmowe w cyfrowej jakości DCI. Bilety do nabycia w SCK, Rynek 25/26, wtorek – piątek w godz. 8-16 lub przed seansem w kinie. Liczba miejsc ograniczona. Tel.: 15 832 29 64, e-mail: biuro@esceka.pl.

BILETY W CENIE: 14 złotych normalny, 12 złotych ulgowy, seans 3D – 18 zł/noramalny, 16 zł/ulgowy

„Wielkie wesele”- reżyseria Justin Zackham, USA 2013, 90’, Komedia, 02-04 i 06-08.08.2013 godz. 18

Elle (Diane Keaton) i Don (Robert De Niro) Griffinowie nienawidzą się najbardziej na świecie. Gdyby mogli – rozszarpali by się na strzępy! Teraz jednak będą musieli udawać najszczęśliwszą rodzinę pod słońcem. Na ślubie ich adoptowanego syna ma pojawić się głęboko wierząca Madonna Soto – biologiczna matka pana młodego. Jak uniknąć katastrofy? Nic prostszego – wystarczy nie zachowywać się jak zwykle, nie być sobą i zdobyć się na najbardziej fałszywe uśmiechy świata! Czy to będzie łatwe? Oczywiście, że nie! Ale może chociaż na zdjęciu uda się ładnie wyjść z rodziną.

„Obecność”- reżyseria James Wan, USA 2013, 112’, Horror, 02-04 i 06-08.08.2013 godz. 20

Lorraine Warren (Vera Farmiga) i Ed Warren (Patrick Wilson) to dwójka badaczy zjawisk paranormalnych. Pewnego dnia, zostają wezwani przez przerażoną rodzinę, na odludną farmę. Okazuje się, że mieszkańcy są nawiedzani przez tajemniczą zjawę, która nie chce dać im spokoju. Para badaczy, staje do walki z najstraszniejszym demonem z jakim kiedykolwiek mieli do czynienia.

 

 

„Był sobie dzieciak”-reżyseria Leszek Wosiewicz, Polska 2013 97’, Historyczny/Przygodowy, 09-11 i 13-15.08.2013 godz. 18

Akcja filmu rozgrywa się pod koniec II Wojny Światowej w 1944 roku w Polsce w trakcie Powstania Warszawskiego krwawo tłumionego przez Niemców. Marek (Rafał Fudalej) to młody poeta, niedoszły maturzysta, który w warunkach wojennych musi dojrzeć i dorosnąć znacznie szybciej niż gdyby sprawy szły zwykłym trybem. Pod wpływem fascynującej go, przypadkowo poznanej, kobiety (Magdalena Cielecka) staje przed wyborami, gdy musi zdefiniować w praktyce pojęcia takie jak lojalność, przynależność narodowa, wierność. „Był Sobie Dzieciak” to przypowieść opowiedziana w taki sposób, by działała z zaskoczenia, nie wprost, prawie niczym bajka dla dzieci, stopniowo budując poczucie grozy, tym większej, że odnoszącej się do prawdziwych ludzkich historii.

„Iluzja”- reżyseria Louis Leterrier, USA 2013, 115’, Kryminał/ Thriller, 09-11 i 13-15.08.2013 godz. 20

Istniejąca od wieków tajna organizacja OKO zbiera ekipę najbardziej utalentowanych, obdarzonych niezwykłymi umiejętnościami iluzjonistów i powierza im cel, którego nikt dotąd nie miał odwagi się podjąć. O grupie robi się głośno po spektaklu, podczas którego rabują bank znajdujący się na innym kontynencie, a miliony przelewają na konta ludzi obecnych na widowni. Tropem iluzjonistów rusza agent FBI, przekonany, że za ich działalnością musi kryć się coś więcej. Nie jest on jedynym człowiekiem, który chce poznać tajemnicę grupy, która przygotowuje się do realizacji bezprecedensowego planu.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content