Jutro zawyją syreny

Na podstawie §10 ust.3 i 4 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i właściwości organów w tych sprawach, zostanie przeprowadzony w dniu 1 sierpnia 2013 roku o godzinie 17, ogólnokrajowy trening uruchamiania systemów i ich pracy (przy wykorzystaniu akustycznego systemu alarmowego – ciągły modulowany dźwięk syreny w okresie jednej minuty), umożliwiający jednocześnie upamiętnienie obchodów 69. rocznicy Powstania Warszawskiego.

Syreny będą emitowały dźwięk ciągły, trwający 1 minutę. Dźwięk syren w rocznicę godziny „W” stał się nieodłącznym elementem obchodów rocznicowych na terenie całego kraju i ma wymiar symboliczny.

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
spoko
7 lat temu

Na stronie miasta czytam „Wzorem ubiegłych lat, dla podkreślenia rangi wydarzenia jakim jest rocznica Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia o godzinie 17.00 w celu oddania hołdu i uczczenia pamięci uczestników oraz cywilnych ofiar Powstania, na terenie miasta Tarnobrzega włączone zostaną syreny alarmowe na okres 1 minuty.” Jak to jest? Jutro o 17 oddamy cześć powstańcom czy zrobimy sobie trening? (a jak kto wspomni o powstaniu to niech mu będzie)

Fix
7 lat temu

Cała jedna minuta dla powstańców, czad… Za rok wystarczy 30 sekund.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x