W piątek wakacyjna zbiórka krwi w Nowej Dębie

Klub Honorowych Dawców Krwi „SANFARM” przy SANFARM Sp. z o.o. oraz Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie zapraszają na wakacyjną zbiórkę krwi „Ja oddaję, Ty oddajesz, oni żyją”. Zbiórka odbędzie się przed budynkiem SOK, 2 sierpnia (piątek).

Akcja rozpocznie się od godz. 9 00, przed budynkiem Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie i przeprowadzona zostanie w porozumieniu z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie.

Krew darem życia! Choć każdy z nas wie o tym doskonale, mało kto decyduje się na jej oddanie, a zapotrzebowanie na ten bezcenny lek zwłaszcza w okresie wakacyjnym wzrasta. Latem dochodzi do wielu wypadków, kiedy dla ratowania życia ludzkiego jest potrzebna krew. Zanim wyjedziemy na wakacje, możemy się nią podzielić. Pamiętajmy, że oddawanie krwi jest całkowicie bezbolesne, a do jej pobrania używa się wyłącznie jednorazowych igieł i strzykawek. Wcześniej dawcy są badani, aby ustalić, czy spełniają wymagania zdrowotne.

Celem akcji „Ja oddaję, ty oddajesz, oni żyją” jest zwiększenie świadomości, promowanie pozytywnej postawy wobec krwiodawstwa, oraz zachęcenie mieszkańców Nowej Dęby do honorowego krwiodawstwa.

Organizatorzy – członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi przy SANFARM przygotowali także liczne dodatkowe atrakcje.

Warunki umożliwiające oddanie krwi:

Jeżeli: ukończyłeś 18 rok życia, cieszysz się dobrym zdrowiem, nie chorowałeś na żółtaczkę zakaźną, w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie przechodziłeś żadnych zabiegów chirurgicznych, w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie wykonano u ciebie akupunktury, tatuaży, przekłucia uszu lub innych części ciała, nie przyjmowałeś nigdy narkotyków, w ostatnim czasie nie przyjmowałeś szczepień ochronnych, nie przechodzisz aktualnie żadnej infekcji (katar, kaszel, ból gardła), kobieta nie może oddawać krwi w czasie trwania miesiączki i trzy dni po jej zakończeniu.

Zgłoś się: wypoczęty, po lekkim, ubogotłuszczowym posiłku, z dokumentem tożsamości (dowodem osobistym, prawem jazdy, paszportem), dzień wcześniej i w dniu oddania krwi nie pij żadnego alkoholu.

Po oddaniu Krwi: otrzymasz 8 czekolad, przysługuje ci dzień wolny od pracy i nauki (w dniu oddania krwi – rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15.05.1996r. (Dz. U. Nr 60 z 1996r. poz. 281). Po trzech dniach od oddania krwi możesz zgłosić się do RCKiK z dokumentem tożsamości w celu bezpłatnego wpisania grupy krwi i Rh.

info: Zarząd KLUBU HDK “Sanfarm”

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Damian
10 lat temu

Tym razem zbiórkę krwi organizuje pko bp. Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa odbędzie się na sandomierskim rynku 14. września w godzinach między 10 a 14. Do wygrania jest także nagroda – za najlepsze hasło o tej akcji, uzupełniony certyfikat najpierw trzeb pobrać ze strony fundacji pko bp i przynieść do RCKiK.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content