Radomiak pokonany. Siarka zdobywa pierwsze ligowe punkty (fotoreportaż oraz video HD)

Zespół Siarki Tarnobrzeg odniósł pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie 2013/14. Po bardzo emocjonującym i stojącym na dobrym poziomie piłkarskim pojedynku, podopieczni trenera Tomasza Tułacza wygrali z Radomiakiem Radom 2:1 (1:1).

Już w 13 minucie spotkania Siarka wyszła na prowadzenie, piłkę w polu karnym, po podaniu od Tomasza Ciećko wślizgiem w bramce umieszcza Daniel Koczon. Siedem minut później Radomiak doprowadza do wyrównania, po rzucie rożnym Leandro Pereira umieszcza futbolówkę w bramce Siarki. Kolejne minuty meczu należą zdecydowanie do tarnobrzeskiego zespołu, w 29 minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Tomasza Persona, piłkę do bramki gości kieruje Daniel Koczon, jednak sędzia odgwizduje spalonego. Kilkanaście minut później arbiter główny nie dyktuje karnego mimo iż ofiarna interwencja jednego z obrońców Radomiaka, który starał się zatrzymać Bartosza Sulkowskiego, kończy się dotknięciem ręką futbolówki w polu karnym przez Jakuba Cieciurę. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę meczu, sędzia ponownie nie dyktuje „jedenastki”, debiutujący w barwach Siarki Łukasz Popiela został zahaczony w polu karnym przez Daniela Ciacha. Zamiast karnego sędzia pokazał Popieli żółty kartonik za symulowanie faulu.

Po przerwie lepiej na boisku prezentowali się goście, stwarzając zagrożenie głównie po stałych fragmentach gry. W 72 minucie meczu po koronkowej akcji Radomiaka, Oskara Pogorzelca pokonuje Łukasz Cichos, sędzia nie uznaje jednak bramki, odgwizdując pozycję spaloną Cichosa. W 77 minucie mocnym strzałem pod poprzeczkę z około 20 m Dariusz Frankiewicz pokonuje Łukasza Skowrona, strzelając zwycięskiego gola dla Siarki. Tuż przed końcowym gwizdkiem Bartłomiej Makowski był bliski strzelenia trzeciej bramki, jednak piłkę z linii bramkowej wybił kapitan Radomiaka.

Kolejny mecz ligowy Siarka rozegra w środę 21 sierpnia z Limanovią Limanowa. Mimo iż jest to mecz „na wyjeździe”, na prośbę zarządu bieniamika II ligi wschodniej rozegrany zostanie na tarnobrzeskim stadionie. Początek godz. 17. Wcześniej, w sobotę 17 sierpnia podopieczni trenera Tomasza Tułacza zmierzą się z Lechią Gdańsk w meczu o awans do 1/8 finału Pucharu Polski. Początek spotkania na stadionie miejskim w Tarnobrzegu, godz.15.30.

SIARKA TARNOBRZEG – RADOMIAK RADOM 2:1 (1:1)
1:0 – Koczon 13′
1:1 – Pereira 20′
2:1 – Frankowski 77′

SIARKA: Oskar Pogorzelec – Bartosz Sulkowski, Bartłomiej Makowski, Mirosław Baran, Konrad Stępień (k) – Tomasz Persona, Dariusz Frankiewicz, Łukasz Popiela (53′ Marcin Truszkowski), Robert Tunkiewicz, Daniel Koczon (76′ Jan Kowalski) – Tomasz Ciećko (66′ Michał Chrabąszcz)

RADOMIAK: Łukasz Skowron – Jakub Cieciura (k), Maciej Wichtowski, Daniel Ciach, Łukasz Derbich, Łukasz Białożyt, Marcin Byszewski (81′ Rafał Gil), Paweł Czoska, Piotr Kornacki (63’Krystian Puton) , Leandro Periera (60′ Łukasz Cichos), Mateusz Radecki

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ 3 KOLEJKI II LIGI WSCHODNIEJ: Znicz Pruszków – Pelikan Łowicz 3:1, Legioniovia Legionowo – Olimpia Elbląg 1:2, Stal Stalowa Wola – Wisła Puławy 1:1, Garbarnia Kraków – Motor Lublin 1:2, Wigry Suwałki – Limanovia Limanowa 1:1, Pogoń Siedlce – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1, Concordia Elbląg – Stal Rzeszów 0:0