Tarnobrzeg: Uroczysta inauguracja roku szkolnego

Blisko siedem tysięcy uczniów rozpoczęło dziś nowy rok szkolny w tarnobrzeskich placówkach edukacyjnych. Do pierwszych klas szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych poszło ponad tysiąc siedmiuset uczniów.

Miejską uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego przygotowali uczniowie Gimnazjum nr 1. Uroczystości rozpoczęła msza święta w Kościele oo. Dominikanów. Później w Tarnobrzeskim Domu Kultury Prezydent Tarnobrzega wręczył nauczycielom akty nadania stopnia awansu zawodowego. – – Za nami pierwszy symboliczny dzwonek oznaczający początek wytężonej pracy. Życzę wszystkim uczniom samych najlepszych ocen. Pragnę również złożyć wyrazy uznania, nauczycielom oraz dyrekcji wszystkich placówek oświatowych – mówił Prezydent Norbert Mastalerz. – Dzisiejsza uroczystość to również ślubowanie i wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczycielom mianowanym. Z tego miejsca serdecznie gratuluję osobom, które podniosły swoje kwalifikacje zawodowe – dodał.

W tarnobrzeskich placówkach oświatowych najliczniejszą grupę stanowią uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, których jest ogółem 3113. W tej grupie edukację w klasie pierwszej rozpoczęło 957 uczniów. Do tarnobrzeskich gimnazjów uczęszcza za to 1134 uczniów, w tym naukę w klasie pierwszej rozpoczęły 354 osoby. Od dziś naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej rozpoczęło w Tarnobrzegu 398 uczniów. W skutek zarządzenia tarnobrzeskiego magistratu, narzucającego minimum uczniów uczęszczających do klas pierwszych (piętnaścioro dzieci), w szkołach w Mokrzyszowie i Miechocinie nie powstały w tym roku szkolnym oddziały pierwszych klas. W sumie do tarnobrzeskich podstawówek uczęszcza 2476 uczniów. Łącznie w tarnobrzeskich szkołach uczy się 6723 uczniów.

info: UM Tarnobrzeg, własne
foto: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x