Nowa Dęba: Wrześniowy repertuar kina „Metalowiec”

Kino “Metalowiec” mieści się w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie. Ceny biletów na seans 2D: normalny 14 zł, ulgowy 12 zł, bilet grupowy 11 zł. Ceny biletów na seans 3D: normalny 16 zł, ulgowy 14 zł, grupowy 12 zł ( ceny biletów mogą się nieznacznie różnić w zależności od wymogów dystrybutorów).

DARY ANIOŁA: MIASTO KOŚCI – 6-11.09 (z wyłączeniem 9-10.09)

TYT. ORYG.: The Mortal Instruments: City of Bones
OPIS: Główna bohaterka, Clary Fray, to na pierwszy rzut oka przeciętna nastolatka. Pewnego dnia odkrywa jednak, że w rzeczywistości wywodzi się z pradawnego klanu Nocnych Łowców, sekretnej kasty wojowniczych pół-aniołów, którzy od dawien dawna bronią nasz świat przed nieświadomym zagrożeniem – demonami. Po zniknięciu swej matki, Clary musi dołączyć do Nocnych Łowców, którzy pokazują jej zupełnie inne oblicze Nowego Jorku, zwane Podziemiem – pełne demonów, czarnoksiężników, wampirów, wilkołaków…
REŻYSERIA: Harald Zwart
GATUNEK: fantasy/akcja
CZAS TRWANIA: 130
OGRANICZENIE WIEKU: –
PRODUKCJA: USA/Niemcy

KICK-ASS 2 – 6-11.09. (z wyłączeniem 9-10.09.)

TYT. ORYG.: Kick-Ass 2: Balls to the Wall
OPIS: Kiedy po raz ostatni widzieliśmy młodą zabójczynię, Hit Girl oraz zamaskowanego bohatera, Kick-Assa, próbowali rozpocząć normalne życie nastolatków jako Mindy i Dave. Wraz ze zbliżającym się końcem szkoły zastanawiają się, co robić dalej i co począć z nieoczekiwanie odkrytym powołaniem do eliminowania zła. Ostatecznie Dave i Mindy postanawiają założyć pierwszy na świecie team złożony z superbohaterów. Niestety przyłapana na wymykaniu się w przebraniu Hit Girl, Mindy musi chwilowo złożyć broń. Oznacza to też powrót do zwykłego szkolnego życia. Z kolei pozbawiony partnerki Dave dołącza do organizacji Wieczna Sprawiedliwość – Justice Forever, na której czele stoi nawrócony gangster, występujący pod pseudonimem Pułkownik Stars and Stripes. Wieczna Sprawiedliwość jest na najlepszej drodze, żeby zaprowadzić na ulicach porządek. Jednak szyki stara się im pokrzyżować samozwańczy czarny charakter The Motherf%&*‏^r, gromadzący najemników-szwarccharakterów, którzy mają mu pomóc dorwać Kick-Assa oraz Hit Girl i ukarać ich za to, co zrobili jego ojcu. Plan wydaje się jasny i prosty. Jest tylko jeden mały problem: jeśli chcesz zadrzeć z jednym z członków Wiecznej Sprawiedliwości, masz na karku ich wszystkich.
REŻYSERIA: Jeff Wadlow
GATUNEK: komedia/akcja/kryminalny
CZAS TRWANIA: 103
OGRANICZENIE WIEKU: –
PRODUKCJA: USA/Wlk. Brytania

SZTANGA I CASH – 13-18.09. (z wyłączeniem 16.09.)

TYT. ORYG.: Pain and Gain
OPIS: Perypetie pracownika klubu fitness i jego kompanów, którzy pewnego dnia postanawiają porwać i oskubać z kasy jednego ze swoich bogatych klientów. Mózgiem całej akcji jest Daniel Lugo (Mark Wahlberg), ambitny „wyznawca” kulturystyki, który do pomocy dobiera sobie przypakowanych jak on, ale niezbyt błyskotliwych osiłków – Adriana (Anthony Mackie) i Paula (Dwayne Johnson). Ich celem jest Victor Kershaw (Tony Shalhoub), przechwalający się swoimi sukcesami finansowymi nowobogacki biznesman. Lugo, który myśli, że zjadł wszystkie rozumy, bo naoglądał się filmów akcji i jego partnerzy popełniają kolejno wszystkie możliwe błędy. A do tego Kershaw, nieoczekiwanie dla wszystkich, odmawia zrzeczenia się pieniędzy, choćby nawet miał to przypłacić życiem.
REŻYSERIA: Michael Bay
GATUNEK: akcja/komedia
CZAS TRWANIA: 129
OGRANICZENIE WIEKU: –
PRODUKCJA: USA

jOBS – 13-18.09. (z wyłączeniem 16.09.)

TYT. ORYG.: jOBS
OPIS: Steve Jobs był jedną z kluczowych postaci końca XX wieku. Nie ukończywszy nigdy studiów, pokazał wszystkim, że posiadając wizję i żelazną determinację oraz bezwzględnie trzymając się raz wyznaczonego celu, można zmienić świat. Jobs był współzałożycielem firmy Apple, a także głównym wynalazcą pierwszych domowych komputerów. „jOBS” Joshuy Michaela Sterna to film, który pokazuje początki kariery Steve’a Jobsa i wszystkie przeszkody, które musiał pokonać, by móc zrealizować swoją wizję. Opowiadając o niezwykłej postaci, która zmieniła świat, twórcy „jOBS” pokazują stojącego za legendą człowieka z krwi i kości.
REŻYSERIA: Joshua Michael Stern
GATUNEK: biograficzny/dramat
CZAS TRWANIA: 122
OGRANICZENIE WIEKU: –
PRODUKCJA: USA

RYCERZ BLASZKA. POGROMCA SMOKÓW – 20-25.09. (z wyłączeniem 23.09.)

TYT. ORYG.: Ritter Rost – Eisenhart & voll verbeult
OPIS: Blaszka, najsympatyczniejszy rycerz Zardzezii, pada ofiarą spisku złego księcia. Oskarżony niesłusznie o kradzież, pozbawiony zamku i tytułu rycerskiego, zostaje wygnany z królestwa. Jedynym sposobem na odzyskanie dobrego imienia jest pokonanie groźnego cybersmoka. A nie będzie to łatwa misja, bo ziejąca ogniem dwugłowa poczwara zamieszkuje ciemną pieczarę na dnie starej kopalni. Na szczęście Blaszka może liczyć na pomoc przyjaciół – oswojonego smoka i wiernego mechanicznego wierzchowca. Razem przyjdzie im stanąć do walki ze smokiem, ocalić piękną księżniczkę i powstrzymać księcia, który uwięził dobrego króla Zardzezii.
REŻYSERIA: Thomas Bodenstein
GATUNEK: animowany/familijny
CZAS TRWANIA: –
OGRANICZENIE WIEKU: –
PRODUKCJA: Niemcy

SIERPNIOWE NIEBO. 63 DNI CHWAŁY – 20-25.09. (z wyłączeniem 23.09.)

TYT. ORYG.: Sierpniowe niebo. 63 dni chwały
OPIS: Pracownicy budowy znajdują w ruinach przedwojennej kamienicy ludzkie szczątki i pamiętnik z czasów Powstania Warszawskiego. Ukrywający się w piwnicy profesor opisał w nim pierwsze dni dramatycznej walki o Warszawę. 5 sierpnia 1944 roku młodziutka sanitariuszka Basia przeżywała pierwszą miłość do żołnierza AK – Staszka. Tego dnia młodzi warszawiacy z entuzjazmem budowali barykady, aby w chwilę później stanąć do nierównej walki ze świetnie uzbrojonymi mordercami z Waffen SS Dirlewanger.
REŻYSERIA: Ireneusz Dobrowolski
GATUNEK: dramat/historyczny/wojenny
CZAS TRWANIA: –
OGRANICZENIE WIEKU: –
PRODUKCJA: Polska

RIDDICK – 20-25.09. (z wyłączeniem 23.09.)

TYT. ORYG.: Riddick
OPIS: Zdradzony, walczący o przetrwanie na opuszczonej planecie Riddick staje się jeszcze bardziej niebezpieczny. Tymczasem na ziemię spaloną słońcem przybywają dwa statki.
REŻYSERIA: David Twohy
GATUNEK: science-fiction/akcja/thriller
CZAS TRWANIA: –
OGRANICZENIE WIEKU: –
PRODUKCJA: USA/Wlk. Brytania

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content