Sandomierz: Koncert muzyki gospel z udziałem Jane Jackson z zespołem

Sandomierskie Centrum Kultury, O.O. Dominikanie oraz Społeczność Chrześcijańska zapraszają na koncert muzyki gospel z udziałem Jane Jackson i zespołu z Anglii, który odbędzie się w sobotę 14 września br., o godz. 19.00 w Kościele Św. Jakuba w Sandomierzu.

Wstęp wolny !

Jane Jackson urodziła się w Afryce Południowej i tam rozpoczęła przygodę ze śpiewaniem i prowadzeniem chóru w tętniących życiem „czarnych” kościołach. W 1989 roku przeprowadziła się do Anglii i w krótkim czasie zaczęła być wręcz rozchwytywana aby śpiewać, aranżować muzykę i szkolić chóry gospel. Dziś prowadzi uwielbienie w największym kościele w Wielkiej Brytanii, liczącym 12.000 członków. Regularnie występuje w telewizji, zdecydowana aby nie reklamować siebie i gonić za sławą i bogactwem, jej jedynym pragnieniem jest wielbić Boga i pomagać w tym innym.

W roku 1995, Jane po raz pierwszy przyjechała koncertować w Polsce i zakochała się w naszym kraju i jego ludziach. Od tamtego czasu, prawie co roku wraca na zaproszenia, a na koncerty w takich miastach jak Szczecin, Łódź, Opole lub Lublin przybywają setki widzów. Jednak szczególnie lubi zabierać swoją ekipę do mniejszych miast, gdzie ludzie nie mają tylu okazji zobaczyć porywającej i emocjonującej muzyki gospel, którą prezentuje, na własne oczy. Ostatnim razem będąc w Ostrowcu trzy lata temu, okazało się, że audytorium było zbyt małe aby pomieścić wszystkich przybyłych na koncert. Zgodnie z jej życzeniem, aby po prostu służyć Bogu, nie szukając dla siebie żadnych korzyści finansowych, wejście na jej koncerty jest bezpłatne. Sponsorami tych koncertów są sami organizatorzy, czyli lokalne kościoły.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x