Tarnobrzeg: Boiska w Wielowsi i Sobowie doczekają się odbudowy

Ponad 616 tys. zł pochłonie odbudowa dwóch boisk sportowych na osiedlach Sobów i Wielowieś po powodzi, jaka miała miejsce w 2010 roku. Inwestycja będzie realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013.

Zakres przedmiotowy zaplanowanych w Sobowie prac, zgodnie z projektem, obejmuje: odbudowę boiska w ogrodzenia wys. 150 cm z siatki stalowej ocynkowanej na słupkach stalowych, wykonanie boksów dla zawodników rezerwowych, remont istniejących trybun, remont istniejącej wiaty koncertowej, wykonanie chodników z kostki brukowej, a także odbudowę budynku szatni, toalet oraz budynku szatniowo-gospodarczego. Wartość tej inwestycji po przetargu wynosi 298 tys. 767 zł. Wykonawcą prac będzie tarnobrzeska Firma Budowlana MAX-BUD.

Odbudowane zostanie także boisko piłkarskie na osiedlu Wielowieś, które również zostało doszczętnie zniszczone podczas powodzi przed trzema laty. Tutaj zakres zaplanowanych prac obejmuje odbudowę boiska i ogrodzenia wraz ze stalową bramą i furtką, boksów dla zawodników rezerwowych, remont istniejących trybun, bramek, a także budynków zaplecza, czyli toalet i szatni, a także ułożenie chodnika z kostki brukowej. Także i w tym przypadku, przetarg na realizację tej inwestycji wygrała tarnobrzeska firma MAX-BUD za kwotę 318 tys. 127 zł.

Termin realizacji w przypadku obydwu inwestycji podzielono na dwa etapy. Remont i odbudowa boiska, trybun, rozbiórka i odbudowa ogrodzenia i boksów ma być wykonana do 12.12.2013r. Natomiast remont i odbudowa budynków zaplecza potrwa do 23.05.2014.

Odbudowy obiektów infrastruktury sportowej zalanych w wyniku powodzi w 2010 roku na terenie miasta Tarnobrzeg realizowane są z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013 – oś priorytetowa RPPK.05.00.00 – 5. Infrastruktura publiczna. Oba zadania dofinansowane są na poziomie 85% kosztów kwalifikowanych.

foto&źródło: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x