Tarnobrzeg: Napad na stację benzynową

Kolbuszowscy policjanci zatrzymali 24-letniego sprawcę napadu rabunkowego. Mężczyzna uciekał skradzionym samochodem po tym jak chwilę wcześniej grożąc rozbitą szklana butelką ekspedientce ukradł pieniądze z kasy na jednej ze stacji benzynowych w Tarnobrzegu.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 23. Kolbuszowscy policjanci właśnie patrolowali rejon miasta mając na uwadze podany parę godzin wcześniej komunikat. Z jego treści wynikało, że w Tarnobrzegu nieznany sprawca napadł na jedną ze stacji paliw. Mężczyzna grożąc szklana butelką ekspedientce zabrał zawartość kasy a następnie skradł jej prywatnego forda i nim uciekł. Policjanci z Tarnobrzega prosili o pomoc w zatrzymaniu sprawcy.

Policjanci z kolbuszowskiej „patrolówki” zauważyli pojazd odpowiadający opisowi na ulicy Rzeszowskiej w Kolbuszowej. Po krótkim pościgu udało się go zatrzymać na ulicy Obrońców Pokoju. Jak się okazało, był to skradziony wcześniej w Tarnobrzegu ford. Kierował nim 24-letni mieszkaniec Tarnobrzega. Był pijany, badanie wykazało że miał 1,16 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zabezpieczyli przy nim skradzione wcześniej z kasy kilkaset złotych.
Pojazd po wykonaniu oględzin wrócił do właścicielki.

24-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie, a następnie przekazany tarnobrzeskim policjantom. Mężczyzna odpowie przed tarnobrzeskim sądem za rozbój i kradzież samochodu. Dodatkowo usłyszy zarzuty za jazdę w stanie nietrzeźwości, bez wymaganych dokumentów i złamanie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x