Tarnobrzeg: Trwa głosowanie wniosków w ramach budżetu obywatelskiego

Do 30 września każdy pełnoletni mieszkaniec Tarnobrzega posiadający czynne prawo wyborcze może zagłosować na inwestycję, która zostanie zrealizowana w ramach tzw. budżetu obywatelskiego. Spośród 23 złożonych projektów, 20 zostało zakwalifikowanych przez komisję do kolejnego etapu, którym jest głosowanie.

Na stronie www.tarnobrzeg.pl utworzono specjalną zakładkę, w której znajdują się niezbędne informacje dla osób zainteresowanych budżetem obywatelskim. W zakładce dostępny jest wykaz zatwierdzonych projektów.

Głosowanie odbywa się w budynku Urzędu Miasta przy ulicy Mickiewicza 7, sektor B, dawna sala ślubów. Aby zagłosować, trzeba wpierw pokazać dowód osobisty i odebrać od urzędnika kartę do głosowania. Każdy głosujący może wybrać maksymalnie trzy jego zdaniem najważniejsze inwestycje. Jeżeli głosujący nie zaznaczy żadnego projektu lub zaznaczy więcej niż trzy projekty, jego głos zostanie potraktowany jako nieważny.

Weryfikację złożonych projektów przeprowadziła na początku września powołana przez Prezydenta Miasta Tarnobrzega Komisja Opiniodawcza. Jej przewodniczącym został Łukasz Dybus, zastępca Prezydenta Miasta. W skład komisji weszli także: Przewodniczący Rady Miasta, przewodniczący stałych komisji Rady Miasta, przewodniczący Klubu radnych Prawo i Sprawiedliwość, a także przewodniczący osiedli, których projekty dotyczą.

Trzy spośród 23 złożonych projektów zostało odrzuconych przez komisję. Jeden z nich został złożony po terminie, koszt drugiego przewyższa kwotę zaplanowaną w ramach budżetu Obywatelskiego, a trzeci odrzucony projekt został już ujęty w planach inwestycyjnych z terminem realizacji do końca czerwca 2014 roku, poza tym koszt remontu ul. M. Kopernika przewyższa kwotę zaplanowaną w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Głosowanie potrwa do 30 września w Urzędzie Miasta w godzinach jego funkcjonowania. Prawo do udziału w głosowaniu ma każdy pełnoletni mieszkaniec Miasta Tarnobrzega, posiadający czynne prawo wyborcze. Przeliczanie głosów i ogłoszenie wyników nastąpi w terminie od 1 do 8 października. Do 15 listopada Prezydent Miasta przedkłada Radnym projektów budżetów, który będzie zawierał m. in. projekty mieszkańców, które uzyskają największą liczbę głosów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content