Sandomierz: Aktualny repertuar kina „Starówka”

Kino “Starówka” działające przy Sandomierskim Centrum Kultury zaprasza Państwa na nowe, atrakcyjne seanse filmowe w cyfrowej jakości DCI.

 

„Vincent chce nad morze” Premiera

reżyseria Ralf Huettner, Niemcy 2010, 95′, Dramat.
Film przeznaczony dla widzów od lat 16.
Kino „Starówka” – Rynek 25/26 w Sandomierzu w dniach 27-29.09.2013 i 1-3.10.2013, godz. 18.00.
Bilety w cenie: 14 zł (normalny), 12 zł (ulgowy)

Dwudziestokilkuletni Vincent cierpi na zespół Tourette’a, objawiający się nerwowymi tikami, niepohamowanym wykrzykiwaniem wulgaryzmów i zachowaniem wskazującym, że w jego komórki nerwowe co chwilę – jak sam stwierdza – załatwia się gromada klaunów. Kiedy umiera jego ukochana matka, trafia do zakładu psychiatrycznego. Ojciec, polityk walczący o reelekcję, uznaje, że chory syn przeszkodziłby mu w kampanii wyborczej. W ośrodku chłopak poznaje cierpiącego na nerwicę natręctw, pedantycznego Alexa i weterankę anoreksji Marie. Osamotniony Vincent, pozostawiony na uboczu toczącego się życia, postanawia uciec z zakładu i jechać nad morze, gdzie chciałby rozsypać prochy matki. Chłopak wspólnie z przyjaciółmi kradnie samochód szefowej ośrodka i wraz z nimi wyrusza w stronę Morza Śródziemnego. Tak zaczyna się ich wspaniała droga ku wolności. Są szczęśliwi i w końcu mogą myśleć o tym co dla nich najważniejsze: miłości, przyjaźni, odpowiedzialności…

„Riddick”

reżyseria – David Twohy, USA, Wielka Brytania 2013, 119′, Akcja, Sci-fi.
Film przeznaczony dla widzów od lat 15.
Kino „Starówka” – Rynek 25/26 w Sandomierzu w dniach 27-29.09.2013 i 1-3.10.2013, godz. 20.00
Bilety w cenie: 14 zł (normalny), 12 zł (ulgowy)

Trzecia odsłona słynnej serii science fiction, którą zapoczątkowały filmy „Pitch Black” i „Kroniki Riddicka”. Zdradzony przez przyjaciół i pozostawiony na obcej planecie Riddick musi przetrwać w walce ze śmiertelnie groźnymi wrogami. Staje się jeszcze potężniejszy i niebezpieczniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Łowcy nagród ścigający go przez całą galaktykę staną się jedynie pionkami w grze, dzięki której Riddick rozpocznie odsiecz swojej planety, stojącej w obliczu zagłady.

 

 

„Sierpniowe niebo. 63 dni chwały”

reżyseria – Ireneusz Dobrowolski, Polska 2013, 75′, Dramat wojenny.
Film przeznaczony dla widzów od lat 15.
Kino „Starówka” – Rynek 25/26 w Sandomierzu w dniach 4-6 i 8-10.09.2013, godz. 18.00.
Bilety w cenie: 14 zł (normalny), 12 zł (ulgowy)

Pracownicy budowy znajdują w ruinach przedwojennej kamienicy ludzkie szczątki i pamiętnik z czasów Powstania Warszawskiego. Ukrywający się w piwnicy profesor opisał w nim pierwsze dni dramatycznej walki o Warszawę. 5 sierpnia 1944 roku młodziutka sanitariuszka Basia przeżywała pierwszą miłość do żołnierza AK – Staszka. Tego dnia młodzi warszawiacy z entuzjazmem budowali barykady, aby w chwilę później stanąć do nierównej walki ze świetnie uzbrojonymi mordercami z Waffen SS Dirlewanger.

„Metallica: Through the Never” 3D PREMIERA

reżyseria – Nimród Antal, USA 2013, 92′, Musical. Film przeznaczony dla widzów od lat 15.
Kino „Starówka” – Rynek 25/26 w Sandomierzu w dniach 4-6 i 8-10.10.2013, godz. 20.00.
Bilety w cenie: 18 zł (normalny), 16 zł (ulgowy)

Podczas realizowanego z ogromnym rozmachem koncertu grupy Metallica, młody członek ekipy koncertowej Trip (Dane DeHaan), dostaje zlecenie odebrania niezwykle ważnej przesyłki. Rutynowe z pozoru zadanie przeradza się w groźną, surrealistyczną odyseję, którą muzycznie ilustruje Metallica, wykonując na żywo swoje ikoniczne utwory. Zdeterminowany, by dostarczyć przesyłkę Metallice, zdany wyłącznie na siebie Trip pokonuje opustoszałe ulice miasta.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content