Sandomierz: Aktualny repertuar kina „Starówka”

Kino “Starówka” działające przy Sandomierskim Centrum Kultury zaprasza Państwa na nowe, atrakcyjne seanse filmowe w cyfrowej jakości DCI.

 

„Vincent chce nad morze” Premiera

reżyseria Ralf Huettner, Niemcy 2010, 95′, Dramat.
Film przeznaczony dla widzów od lat 16.
Kino „Starówka” – Rynek 25/26 w Sandomierzu w dniach 27-29.09.2013 i 1-3.10.2013, godz. 18.00.
Bilety w cenie: 14 zł (normalny), 12 zł (ulgowy)

Dwudziestokilkuletni Vincent cierpi na zespół Tourette’a, objawiający się nerwowymi tikami, niepohamowanym wykrzykiwaniem wulgaryzmów i zachowaniem wskazującym, że w jego komórki nerwowe co chwilę – jak sam stwierdza – załatwia się gromada klaunów. Kiedy umiera jego ukochana matka, trafia do zakładu psychiatrycznego. Ojciec, polityk walczący o reelekcję, uznaje, że chory syn przeszkodziłby mu w kampanii wyborczej. W ośrodku chłopak poznaje cierpiącego na nerwicę natręctw, pedantycznego Alexa i weterankę anoreksji Marie. Osamotniony Vincent, pozostawiony na uboczu toczącego się życia, postanawia uciec z zakładu i jechać nad morze, gdzie chciałby rozsypać prochy matki. Chłopak wspólnie z przyjaciółmi kradnie samochód szefowej ośrodka i wraz z nimi wyrusza w stronę Morza Śródziemnego. Tak zaczyna się ich wspaniała droga ku wolności. Są szczęśliwi i w końcu mogą myśleć o tym co dla nich najważniejsze: miłości, przyjaźni, odpowiedzialności…

„Riddick”

reżyseria – David Twohy, USA, Wielka Brytania 2013, 119′, Akcja, Sci-fi.
Film przeznaczony dla widzów od lat 15.
Kino „Starówka” – Rynek 25/26 w Sandomierzu w dniach 27-29.09.2013 i 1-3.10.2013, godz. 20.00
Bilety w cenie: 14 zł (normalny), 12 zł (ulgowy)

Trzecia odsłona słynnej serii science fiction, którą zapoczątkowały filmy „Pitch Black” i „Kroniki Riddicka”. Zdradzony przez przyjaciół i pozostawiony na obcej planecie Riddick musi przetrwać w walce ze śmiertelnie groźnymi wrogami. Staje się jeszcze potężniejszy i niebezpieczniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Łowcy nagród ścigający go przez całą galaktykę staną się jedynie pionkami w grze, dzięki której Riddick rozpocznie odsiecz swojej planety, stojącej w obliczu zagłady.

 

 

„Sierpniowe niebo. 63 dni chwały”

reżyseria – Ireneusz Dobrowolski, Polska 2013, 75′, Dramat wojenny.
Film przeznaczony dla widzów od lat 15.
Kino „Starówka” – Rynek 25/26 w Sandomierzu w dniach 4-6 i 8-10.09.2013, godz. 18.00.
Bilety w cenie: 14 zł (normalny), 12 zł (ulgowy)

Pracownicy budowy znajdują w ruinach przedwojennej kamienicy ludzkie szczątki i pamiętnik z czasów Powstania Warszawskiego. Ukrywający się w piwnicy profesor opisał w nim pierwsze dni dramatycznej walki o Warszawę. 5 sierpnia 1944 roku młodziutka sanitariuszka Basia przeżywała pierwszą miłość do żołnierza AK – Staszka. Tego dnia młodzi warszawiacy z entuzjazmem budowali barykady, aby w chwilę później stanąć do nierównej walki ze świetnie uzbrojonymi mordercami z Waffen SS Dirlewanger.

„Metallica: Through the Never” 3D PREMIERA

reżyseria – Nimród Antal, USA 2013, 92′, Musical. Film przeznaczony dla widzów od lat 15.
Kino „Starówka” – Rynek 25/26 w Sandomierzu w dniach 4-6 i 8-10.10.2013, godz. 20.00.
Bilety w cenie: 18 zł (normalny), 16 zł (ulgowy)

Podczas realizowanego z ogromnym rozmachem koncertu grupy Metallica, młody członek ekipy koncertowej Trip (Dane DeHaan), dostaje zlecenie odebrania niezwykle ważnej przesyłki. Rutynowe z pozoru zadanie przeradza się w groźną, surrealistyczną odyseję, którą muzycznie ilustruje Metallica, wykonując na żywo swoje ikoniczne utwory. Zdeterminowany, by dostarczyć przesyłkę Metallice, zdany wyłącznie na siebie Trip pokonuje opustoszałe ulice miasta.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content