29.09 (niedziela) Spotkanie autorskie i promocja książki Iwony Rusek

Spotkanie autorskie z Iwoną Rusek oraz promocja jej książki „Pragnienie, Symbol, Mit. Studium o próchnie Wacława Berenta”, odbędzie się w niedzielę 29 września w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Początek godz.17

Iwona E. Rusek, urodziła się w 1978 roku w Nowej Dębie. W Tarnobrzegu ukończyła Szkołę Podstawową nr 1 oraz Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika. Po egzaminach maturalnych rozpoczęła studia na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie następnie kontynuowała naukę otrzymując w 2009 roku tytuł doktora nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Obecnie współpracuje z Katedrą Badań Filologicznych Wschód-Zachód Uniwersytetu w Białymstoku oraz z Pracownią Modernizmu Europy Środkowej i Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego; jest redaktorką naczelną naukowego kwartalnika LiteRacje, a także prezesem Stowarzyszenia LiteRacje. Publikuje w pismach naukowych (Przegląd Filozoficzno-Literacki;, Kwartalnik Opolski, Wiek XIX, Tematy i Konteksty, Tekstualia, Mimesis Journal) i tomach zbiorowych, redaguje Naukową Serię Czarny Romantyzm, wydała monografię zatytułowaną Pragnienie, Symbol, Mit. Studium o Próchnie Wacława Berenta (Warszawa 2013).

Wacław Berent należy do grona najwybitniejszych pisarzy polskich, gdyż w swych tekstach podejmuje ważne dla każdego człowieka problemy. Studium Iwony E. Rusek poświęcone jego powieści Próchno, w swoim wymiarze filozoficznym, mitycznym i symbolicznym, staje się wędrówką przez meandry ludzkich uwarunkowań, lęków i pragnień. Autorka, podążając wiernie za myślą Berenta, śledzi razem z nim przyczyny degradacji istot ludzkich i poszukuje odpowiedzi na pytanie: co sprawia, że życie człowieka zmienia się w jałową, pozbawioną sensu egzystencję?

info: Tarnobrzeski Dom Kultury

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x