Dziś rozpoczyna się cykl wykładów z dziedziny ochrony zdrowia i środowiska, w ramach Dni Otwartych Sanepidu, w TDK

Chroń zdrowie, Woda do picia, Żywność. Moje zdrowie w moich rękach oraz Zdrowie innych w moich rękach – to tematyka wykładów, jakie odbędą się w ramach akcji „Inspekcja sanitarna w służbie społeczeństwa. Dni otwarte”. Wykłady odbędą się w Tarnobrzeskim Domu Kultury, w dniach 30 września – 3 października, w godz.12-14.

Celem Dni Otwartych jest podzielenie się ze społecznością lokalną wiedzą z dziedziny ochrony zdrowia i środowiska – obszarów nadzorowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Oprócz szeregu wykładów organizatorzy przygotowali atrakcje dla 30 osób listy, obecnych na prezentacji dotyczącej jakości wody, będzie miała możliwość
przebadania wody z własnego ujęcia. Ponadto uroczyście podsumowany zostanie konkurs plastyczny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pt.: „Smartfony kontra szare komórki”.

PROGRAM WYKŁADÓW

30.IX: Chroń zdrowie.

– Sytuacja sanitarno-epidemiologiczna powiatu tarnobrzeskiego.
– Co grozi nam w ciepłych krajach i nie tylko? Choroby pasożytnicze.
-Czy telefony komórkowe i słuchawki douszne mogą nieść zagrożenie zdrowia? Co wynika z ich niewłaściwego użytkowania. Demonstracja badań pól elektromagnetycznych i hałasu.

1.X. „Woda do picia”

– W jaki sposób inspekcja sanitarna sprawuje nadzór nad czystością wody do picia. Jak oczyszczać i odkażać studnie przydomowe. Sposób pobrania próbki wody do badań.

2.X. „Żywność. Moje zdrowie w moich rękach.”

– Skąd biorą się zatrucia pokarmowe ? Proste sposoby zapobiegania. Czy należy bać się żywności genetycznie modyfikowanej ?
– Co można znaleźć w spożywanych produktach? Jak sprawdzać ich zawartość i wybierać mądrze?

3.X. „Zdrowie innych w moich rękach.”

Cykl wykładów przeznaczonych dla pracodawców oraz służb BHP.
– Jak zapewnić bezpieczne warunki w obiektach użyteczności publicznej? (żłobki, przedszkola, szkoły). Jak interpretować wyniki badań i pomiarów czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy: substancje toksyczne, wydatek energetyczny, mikroklimat. Zagrożenia wibroakustyczne w środowisku pracy i w środowisku komunalnym.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można uzyskać tutaj

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x