Uczniowie szkół podstawowych walczyli o puchar Starosty Powiatu Tarnobrzeskiego (fotoreportaż oraz video HD)

Około 180 zawodników wraz z opiekunami wzięło udział w Turnieju Piłkarskim o Puchar Starosty Tarnobrzeskiego dla szkół podstawowych. Turniej odbył się w niedzielę, 29 września na nowym stadionie w Baranowie Sandomierskim.

Rozgrywki przeznaczone były dla dzieci w przedziale klasa 1-3 oraz klasa 4-6 ze szkół podstawowych. W turnieju wzięły udział drużyny z miejscowości Gorzyce, Grębów, Zabrnie, Żupawa, Stale, Nowa Dęba, Skopanie oraz Baranów Sandomierski. Swoją reprezentację wystawił także Tarnobrzeg.

W kategorii klas 1-3 zwyciężył zespół z Nowej Dęby, pokonując w finale Baranów Sandomierski 1:0. W meczu o trzecie miejsce drużyna z Gorzyc pokonała Stale 1:0. Najlepszym zawodnikiem turnieju w tej kategorii wiekowej został Jan Solarski z Baranowa Sandomierskiego. Najlepszym bramkarzem Fryderyk Ciżdziel z Nowej Dęby. Najlepszym strzelcem Jakub Nowak z Gorzyc.

W wyższej kategorii wiekowej puchar trafił ponownie do zespołu z Nowej Dęby, który w finale po rzutach karnych pokonał Wolę Baranowską 1:5k (2:2). W meczu o trzecie miejsce zespół ze Stalów po rzutach karnych wygrał z drużyną z Grębowa 4:3k (0:0). Najlepszym zawodnikiem turnieju tej kategorii został Norbert Uzar. Najlepszym bramkarzem Michał Barszcz z Nowej Dęby. Najlepszym strzelcem Dapoloimo Luis z Nowej Dęby.

Organizatorem rozgrywek byli: Starosta Tarnobrzeski Krzysztof Pitra, Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski Jacek Hynowski oraz Prezes Parafialnego Klubu Sportowego „Wisła” w Baranowie Sandomierskim. Młodych zawodników powitali: starosta tarnobrzeski Krzysztof Pitra, Dariusz Bukowski, przewodniczący Rady Powiatu Tarnobrzeskiego, Grzegorz Ślęzak, wiceprzewodniczący Rady Powiatu oraz Krystyna Kozieja, członek zarządu powiatu tarnobrzeskiego.

info: Powiat tarnobrzeski

Nowości w branży prezentowej. Zobacz nowe atrakcje, które możesz podarować na prezent!