Tarnobrzeg: „Pożyczył” samochód z parkingu bo chciał odwieźć kolegów po imprezie

Tarnobrzescy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 18 – letniego mężczyznę, który odpowie za krótkotrwałe użycie cudzego pojazdu. Młody człowiek zabrał stojącego na parkingu citroena, którym chciał odwieść kolegów do domu po skończonej imprezie.

W sobotę, policjanci pełniący służbę na terenie miasta Tarnobrzega przed godziną 3, zauważyli na ulicy Zwierzynieckiej samochód osobowy marki Citroen AX. Jego kierowca nie sygnalizował manewrów skrętu, a tor jazdy wskazywał, iż może on być pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. W związku z tym podali sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania się. Jednak kierowca pojazdu nie reagował, przyspieszył wjeżdżając na osiedlowy parking. Po krótkiej chwili funkcjonariusze zatrzymali kierowcę.

Podczas legitymowania okazało się, że jest to 18 – letni mieszkaniec Tarnobrzega. Mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy oraz ubezpieczenia OC i dowodu rejestracyjnego. Funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Młody człowiek został poddany sprawdzeniu stanu trzeźwości. Badanie wykazało 0,41 promila alkoholu w organizmie. W samochodzie z 18 – latkiem podróżowało jeszcze dwóch jego kolegów. Mężczyznę zatrzymano w policyjnej izbie zatrzymań.

Stróże prawa szybko ustalili, że 18 – latek nie jest właścicielem citroena. Po zebraniu materiałów dowodowych policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzut krótkotrwałego użycia cudzego pojazdu. 18 – latek przyznał się do popełnionego przestępstwa. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
vertigo
7 lat temu

Powiadam – dostanie co najwyżej zawiasy. Nie ma sprawiedliwości w naszym kraju.

Kwiatczeson
6 lat temu
Reply to  vertigo

no ba^ przeciez powinni go wykastrowac. nie?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x