Han Ying – tenisistka Zamku Tarnobrzeg złotą medalistką Mistrzostw Europy, Renata Strbikova z brązem!

Han Ying – tenisistka Zamku Tarnobrzeg wywalczyła drużynowy złoty medal Mistrzostw Europy startując w barwach reprezentacji Niemiec. Po medal Starego Kontynentu sięgnęła również Renata Strbikova, która wraz z koleżankami z reprezentacji Czech zakończyła udział w Mistrzostwach na trzecim miejscu.

Han Ying lepszego debiutu nie mogła sobie wymarzyć. Zawodniczka Zamku Tarnobrzeg w swoim pierwszym występie na mistrzostwach Europy w barwach Niemiec nie przegrała żadnego pojedynku, a w finałowym spotkaniu przeciwko Rumunkom zdobyła dwa punkty! Najważniejszy był ten wyrównujący na 1:1, gdy po 57 minutach walki pokonała w pięciu setach świetną Elizabetę Samarę. Z opresji wyszła również w swoim drugim meczu, gdy potrafiła doprowadzić ze stanu 1:2 w setach z Danielą Dodean do w pełni kontrolowanego zwycięstwa 3:2. Grała bardzo urozmaicony tenis, doskonale radziła sobie nie tylko w akcjach defensywnych, ale również wspaniale kontrowała i zmieniała rywalkom rytm.

– W tak dobrej dyspozycji chyba jej jeszcze nigdy nie widziałem, grała nowocześnie, walecznie. Widać było, że strasznie jej zależy na zwycięstwie niemieckiego zespołu. To bardzo dobry prognostyk przed nadchodzącymi meczami w Lidze Mistrzyń – mówi trener Zbigniew Nęcek.

Na pewno cieszy także dyspozycja innej z tarnobrzeżanek, Czeszki Renaty Strbikovej, bez której reprezentacja Czech nie miałaby brązowego medalu. Renata dwukrotnie grała decydujące o zwycięstwie spotkania przy stanie 2:2. Jej trener Miroslav Cecava bardzo się cieszył zwłaszcza po zwycięstwie nad Alexandrą Priwałową z Białorusi, gdyż równoznaczne to było ze znalezieniem się w strefie medalowej.

– Wytrzymała, wytrzymała. Dała radę, chociaż sytuacja była nie do pozazdroszczenia – mówił. W starciu o finał z Niemkami tylko Strbikova punktowała, ale w klubowym pojedynku z Han Ying, po pięknej walce musiała uznać wyższość „Hani”. – Serce rośnie, jak się ogląda takie pojedynki – komentował szkoleniowiec Zamku.

Pozostałe tarnobrzeżanki – Kinga Stefańska i Rita Piesocka (Ukraina) zajęły wraz ze swymi reprezentacjami odpowiednio ósme i 11 miejsce.

źródło: KTS Zamek Tarnobrzeg