Nowa Dęba pobiegła w ramach XIV edycji biegów ulicznych (zdjęcia oraz video HD)

O tym, że w Nowej Dębie lubią biegać można było się przekonać w minioną sobotę, podczas XIV edycji Biegów Ulicznych. Cykliczne wydarzenie przyciągnęło ponad 300 amatorów tej prostej i taniej formy rekreacji.

Tradycyjnie biegi rozgrywane są na początku czerwca, jednak z uwagi na remont placu mjr Gryczmana rozegranie zawodów było możliwe dopiero po zakończeniu przebudowy i dopuszczeniu placu do użytkowania. O zwycięskie laury walczyli uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Nowej Dęby i sąsiednich gmin.

W ramach wydarzenia rozegrano łącznie 12 biegów. Najmłodsze dzieci miały do pokonania jedno, liczące czterysta metrów okrążenie wokół Placu mjr Gryczmana, gimnazjaliści zmierzyli się z ośmiuset metrowym dystansem, młodzież ze szkół średnich miała do pokonania trzy okrążenia, zaś bieg w kategorii open odbył się na dystansie 1600 m. Na zwycięzców czekały puchary, medale i atrakcyjne nagrody.

Organizatorem biegów ulicznych było Nowodębskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne, które w bieżącym roku obchodzi obchodzi 15 rocznicę utworzenia. XIV Biegi uliczne były również częścią obchodów 60-lecia klubu sportowego MKS STAL Nowa Dęba.

Wyniki biegów tutaj
info: własne, SOSiR Nowa Dęba

foto&video: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x