Startuje kolejna edycja TALPS-u

W najbliższą niedzielę, startuje kolejna edycja rozgrywek TALPS organizowanych przez TSSPS i MOSiR Tarnobrzeg. Do rozgrywek w sezonie 2013/2014 zgłosiło się 11 drużyn, znane z parkietów TALPS: Siarkopolanie, W.G.Morgan, ViSAT, Grom, Sfojak, Volley Team, Straż Pożarna, Alf-Mart Wielowieś, Paragraf oraz dwie całkiem nowe; Górnik Team i ESTEKA.

Runda zasadnicza to mecze każdy z każdym, które zdecydują o podziale rozgrywek na dwie grupy. Mocniejsza z grup zagra o tytuł mistrza a słabsza o możliwość zdobycia 5 miejsca w meczu barażowym z najsłabszą drużyną grupy mistrzowskiej. Sezon 2013/2014 zapowiada się bardzo emocjonująco. Wiele drużyn dokonało roszad kadrowych co może wyrównać stawkę i spowodować nieprzewidywalność każdego z meczów. Dzisiaj, nawet najwytrwalsi fani TALPS nie są w stanie przewidzieć, kto zdobędzie tytuł mistrza.

Sprawa tytułu stała się bardziej otwarta po nie zgłoszeniu się do rozgrywek zespołu PAW-BBUD. Wielkie aspiracje
mistrzowskie, ma na pewno Volley Team, który od dwóch lat jest blisko, ale brakuje mu iskry na postawienie przysłowiowej kropki nad „i”. Nie można też zapominać o starej gwardii, czyli zespołach W.G. Morgan i Siarkopolanie, które to wciąż reprezentują wysoki poziom siatkarski.
Znów niewiadomą jest zespół ViSAT, który zaczyna rozgrywki z wielkim potencjałem, ale od trzech lat nie potrafi go dobrze wykorzystać. Oczywiście nie można zapominać o zespole Paragraf, który to już systematycznie gra w finałach rozgrywek i ciągle poprawia swoją grę. Atutem Paragrafu jest stały skład i solidny trening przed każdym sezonem. Wielką niewiadomą jest zespół Górnik Team, który może mieć dobry skład. Do gry po rocznej przerwie wraca zespół Sfojak, a skoro wraca, to musiał zbudować solidna drużynę, a jak wszyscy pamiętają, Sfojaki w siatkówkę grać potrafią.

Wraca także do ligi zespół z Wielowsi, ale to parkiet zweryfikuje ich możliwości. Straż Pożarna będzie walczyć o wysokie miejsce z nową rozgrywającą. Na deskach TALPS pojawia się też nowy zespół ESTEKA, który składa się z bardzo młodych chłopców a ten sezon ma być przetarciem dla tej ekipy. Chłopaki nie chcą być dostarczycielami punktów dlatego zapowiadają solidną walkę o każdą piłkę. Jeszcze Grom, weterani tarnobrzeskiej siatkówki, od paru sezonów startują w różnych składach, ten sezon chyba także będzie eksperymentalny. Ważne że nasi weterani mają ochotę do gry. Sezon 2013/2014 czas zacząć, w najbliższą niedziele od 15 liczymy nie tylko na duże emocje sportowe ale także na
kibiców i sympatyków siatkówki.

Kolejka 1, niedziela 13 października od godziny 15.00 na małej hali MOSiR

15:00 Sfojak – W.G.Morgan
16:00 Siarkopolanie – Alf-Mart Wielowieś
17:00 Volley Team – ESTEKA
18:00 ViSAT – Górnik Team
19:00 Straż Pożarna – Grom

info: TALPS

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
8 lat temu

Wydaje mi się że w tym sezonie o zwycięstwo będzie walczył Górnik z Volleyem no ale zobaczymy bo ciężko na siłe szukać faworyta 🙂

Dzanek
8 lat temu

Gramy jednak od godziny 14-00 !! Pozdrawiam !!

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content