Tarnobrzeg: Dwaj nastoletni bracia ukradli biżuterię o wartości blisko 7 tysięcy zł

Dwaj chłopcy w wieku 14 i 15 lat wykorzystując nieuwagę koleżanki wynieśli z mieszkania wyroby jubilerskie jej matki. Złota biżuteria była warta blisko 7 tysięcy złotych.

W poniedziałek o godzinie 20.30 do dyżurnego jednostki Policji przyszła kobieta, która zgłosiła kradzież biżuterii z mieszkania. Pokrzywdzona twierdziła, że zginął złoty zegarek, bransoletka, łańcuszki kilka par kolczyków, pierścionki, obrączki oraz okolicznościowa moneta o łącznej wartości sięgającej blisko 7 000 złotych.

Policjanci po przeprowadzeniu oględzin i wykonaniu niezbędnych czynności, przystąpili do przesłuchiwania świadków przestępstwa. Wyjaśnienia nastoletniej córki pokrzywdzonej naprowadziły funkcjonariuszy na trop. Okazało się, że poniedziałek był dniem wolnym od nauki i dziewczyna była sama w domu. Przed południem odwiedziło ją kilkoro znajomych. Część młodzieży opuściło mieszkanie przed powrotem z pracy matki dziewczyny.

Gdy kobieta zauważyła brak biżuterii, sama na własną rękę próbowała odnaleźć sprawcę. Jej starania nie odniosły skutków, więc o pomoc zwróciła się do policjantów. Funkcjonariusze ustalili, że wśród odwiedzających dziewczynę nastolatków było dwóch braci w wieku 14 i 15 lat. Jeden z chłopców wykorzystując moment nieuwagi koleżanki, ukradł biżuterię. Po powrocie do domu powiedział o tym bratu. Chłopcy ukryli łup w swoim pokoju. Obawiając się konsekwencji swojego czynu, wieczorem ukryli skradzione przedmioty w krzakach na terenie osiedla.

Podczas wyjaśniania sprawy chłopcy przyznali się policjantom do popełnienia kradzieży, wskazali miejsca ich ukrycia. Stróże prawa odnaleźli część skradzionego mienia. Sprawą chłopców zajmie się teraz sąd rodzinny.

foto&źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x