Porażka tarnobrzeskich koszykarzy ze Śląskiem Wrocław (fotoreportaż oraz video HD)

Koszykarze Stabill Jezioro Tarnobrzeg ponieśli drugą porażkę w sezonie, po przegranej na inaugurację sezonu w Radomiu, podopieczni trenera Leszka Marca tym razem nie sprostali Śląskowi Wrocław, ulegając wrocławianom na własnym parkiecie 74:89 (18:20, 16:28, 17:25, 23:16). Najskuteczniejszym graczem w ekipie Jeziora był Chase Simon, który rzucił 21 punktów i zanotował 7 zbiórek.

Pierwsza część spotkania była niezwykle wyrównana, a wyróżniał się w niej Chase Simon z ekipy z Tarnobrzega. Dopiero druga kwarta pokazała, że to Śląsk będzie zespołem, który kontroluje sytuację na parkiecie. Po pięciu punktach z rzędu Krzysztofa Sulimy wrocławianie prowadzili 30:20. W pierwszej połowie zawodnikom trenera Milivoje Lazicia udawało się wygrywać nawet 15 punktami (po rzutach wolnych Roberta Skibniewskiego). W ekipie trenera Leszka Marca dobry mecz rozgrywali Nicchaeus Doaks oraz Marcin Nowakowski, ale to nie wystarczało do prowadzenia wyrównanej gry z drużyną gości. Akcja Dominque’a Johnsona w trzeciej kwarcie oznaczała już dziewiętnastopunktową przewagę wrocławian. Do końca spotkania sytuacja się już nie zmieniła i to Śląsk cieszy się z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie Tauron Basket Ligi.

W meczu 3.kolejki I etapu Tauron Basket Ligi Stabill Jezioro Tarnobrzeg rozegra wyjazdowe spotkanie z Asseco Gdynia. Mecz odbędzie się w sobotę 26 października, początek godz.18.
STABILL JEZIORO TARNOBRZEG – ŚLĄSK WROCŁAW 74:89 (18:20, 16:28, 17:25, 23:16)

JEZIORO: Simon 21 (2×3), Fitzgerald 13, Doaks 13, Nowakowski 10, Allen 9, Krajniewski 4, Łukasiak 4, Przybyszewski 0, Marciniak 0
ŚLĄSKJohnson 17 (2×3), Thompson 16, Kikowski 13 (2×3), Sulima 9, Gibson 6, Gabiński 6 (1×3), Skibniewski 6, Mroczek-Truskowski 6, Parzeński 4, Malesević 2, Bubalo 2, Hyży 2

źródło: Tauron Baset Liga