Powiat: Starostwo wyróżniło najlepszych dyrektorów placówek oświatowych i pedagogów

O roli nauczyciela, jego trudniej i odpowiedzialnej pracy oraz odczuwalnym w szkołach niżu demograficznym, mówiono podczas tegorocznych obchodów Dnia Komisji Edukacji Narodowej w siedzibie Tarnobrzeskiego Starostwa. Uroczystość była okazją do wręczenia nagród finansowych dla dyrektorów placówek oświatowych i pedagogów z terenu powiatu.

Zaproszeni goście złożyli życzenia na ręce przedstawicieli środowiska nauczycieli. – Z okazji Dnia Nauczyciela życzę szczęścia, satysfakcji i spełnionego zawodu. Życzę także zdrowia, gdyż jest ono konieczne w tym zawodzie. Mam nadzieję, że kolejne lata będą lepsze dla oświaty i samorządowców. Wszyscy musimy powalczyć o lepszy przyrost naturalny – powiedział Krzysztof Pitra, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

W spotkaniu uczestniczyli także dyrektorzy placówek oświatowych z terenu Powiatu Tarnobrzeskiego oraz pedagodzy, którzy z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej otrzymali nagrodę finansową Starosty Powiatu Tarnobrzeskiego.

W gronie wyróżnionych pedagogów byli: Elżbieta Cichoń, nauczyciel geografii z ZS Nr 1 w Nowej Dębie, Dorota Furtak, nauczyciel języka polskiego z ZS nr 2 w Nowej Dębie, Magdalena Motas – Korzonek, nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół w Gorzycach, Małgorzata Kaczmarczyk, nauczyciel matematyki i geografii w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Grębowie oraz Anna Domagała, pedagog, doradca zawodowy w Poradni Pedagogiczno – Psychologicznej w Nowej Dębie.

Podczas uroczystości Pani Aneta Żak – nauczyciel – wychowawca w Internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Grębowie, która w bieżącym roku zdała egzamin i tym samym uzyskała awans na stopień nauczyciela mianowanego złożyła ślubowanie.
W roku bieżącym odznaczenie resortowe – Złoty Krzyż Zasługi za wieloletnia pracę otrzymała Pani Ewa Jaworska – dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nowej Dębie.

foto&info: Powiat Tarnobrzeski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x