Promocja Leksykonu i Antologii Tarnobrzeskiej Muzyki w TDK (fotoreportaż oraz video HD)

Promocja dwóch wydawnictw Leksykonu i Antologii Tarnobrzeskiej Muzyki odbyła się w minioną niedzielę w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Wydarzeniu towarzyszyły koncerty zespołów PULLOVER, TEGEG i RAPADUB.

Na pomysł zarchiwizowania dorobku muzycznego lokalnych artystów wpadł Piotr Duma, dziennikarz muzyczny obecnie pełniący funkcję wicedyrektora Tarnobrzeskiego Domu Kultury. – Chciałem wyrazić szacunek dla tych wszystkich którzy tworzyli bądź tworzą Tarnobrzeską Scenę Muzyczną –  mówił w rozmowie z NW24.

Pierwszy tom Leksykonu zawiera 80 haseł, prezentujących osoby związane z powstaniem i rozwojem muzycznej sceny Tarnobrzega, artystów solowych oraz zespoły, bez względu na stylistykę muzyczną, tworzące w rozległym przedziale czasowym, od lat 70 XX wieku po czasy współczesne. – Czasami ciężko dotrzeć do informacji, które by pokazywały pełna tematykę danego wykonawcy, dlatego przyjąłem takie kryterium, że tego kogo uda mi się opisać to umieszczam w tomie – tłumaczył w rozmowie z NW24 Piotr Duma. – Dlatego podjąłem decyzję, że to co mamy to publikujemy a później zbieramy informacje to następnego tomu – dodał.

Wydawnictwem niezależnym od leksykonu jest Antologia Tarnobrzeskiej Muzyki, czyli płyty, które mają uwiecznić muzykę tworzoną przez lokalnych twórców. W obecnym kształcie antologia zawiera 18 tytułów płytowych.

Zarówno Antologię jak i Leksykon Tarnobrzeskiej Muzyki można nabyć w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Cena pierwszego tomu – 60 zł, cena jednej płyty – 10 zł.

W materiałach video rozmowa z Piotrem Dumą, autorem wydawnictwa oraz obszerne fragmenty z koncertu zespołów PULLOVER, TEGEG i RAPADUB.

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
7 lat temu

Ciekawa inicjatywa z przypomnieniem tego co w muzycznym lokalnym światku działo się a działo się! Koncert z coverami jak najbardziej trafiony tylko zbyt mało coverów.

wacek
7 lat temu

Wujek nie mam do ciebie zupełnie nic, wrecz przeciwnie szanuje ciebie, twoją wiedze, osłuchanie, ale strasznie kaleczysz swoją kiepską nawijką ten majstersztyk jaki wykonują chłopy w tle.
Dałbym wiele żeby posłuchać sobie tych dźwięków niezakłóconych twoją radosną twórczością.

wujek
7 lat temu

Ameryki nie odkryłeś – wszyscy sobie z tego zdają sprawę – na czele z głównym podmiotem – pracuje nad tym aby było lepiej i wiele razy myslałem o tym zeby sie poddać … ale to pasja Wacku … wiec nie składam broni …. lepiej mi idzie w repertuarze soundsystemowym … tego co było w tle majstersztykiem bym nie nazwał 😉 musisz zostać fanem naszego zespołu;-) …wpaśc na próbę bedziesz mial instrumental do woli.. jednym z moich ulubionych zespołów jest T.love – popatrz Muniek Staszczyk seplenił a dawał taki przekaz że urywało jaja (fajne piosenki – które stały sie kultowe).. a więc można….chłopy są świetne – mamy swoją małą rodzinę ;-)pozdrowka 😉

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content