Ludowi twórcy z Powiatu Tarnobrzeskiego odznaczeni medalem Komisji Edukacji Narodowej

Anna Rzeszut z Baranowa Sandomierskiego, współzałożycielka Zespołu Obrzędowego „Lasowiaczki” z Baranowa oraz obchodzący 25-lecie pracy twórczej Jan Puk, ludowy rzeźbiarz i kronikarz z Trześni, w gm. Gorzyce odebrali w Rzeszowie Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Z wnioskiem o przyznanie medalu wystąpiły władze Powiatu Tarnobrzeskiego. – Uważam, że ludowi twórcy, którzy od tak wielu lat promują ludową twórczość wśród najmłodszych mieszkańców naszego regionu zasługują na szczególne uznanie i wdzięczność. To dzięki takim osobom, jak Pani Anna Rzeszut czy Pan Jan Puk dzieci poznają dawne zwyczaje i tradycje kultury lasowiackiej, wyposażenie gospodarstw domowych, rolnicze narzędzia czy ludowe przyśpiewki. Jesteśmy dumni z naszych twórców i życzymy im wytrwałości w pracy twórczej i kolejnych sukcesów – powiedział Krzysztof Pitra, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej ponad 600 nauczycieli z Podkarpacia w Rzeszowie zostało uhonorowanych odznaczeniami. W uroczystości wzięli udział: wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska i kurator oświaty Jacek Wojtas. Przyznane odznaczenia państwowe, medale Komisji Edukacji Narodowej, nagrody Ministra Edukacji Narodowej i Podkarpackiego Kuratora Oświaty nauczycielom, pracownikom oświaty i osobom szczególnie zasłużonym dla oświaty i wychowania wręczyła wojewoda wraz z kuratorem.

info: Starostwo Powiatowe
foto: Podkarpacki Urząd Wojewódzki

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x