Tarnobrzeskie tenisistki wygrywają na Syberii

W meczu trzeciej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń tenisistek stołowych KTS Zamek SPAR Tarnobrzeg wygrał na Syberii z rosyjskim zespołem TTC Tiumeń 3:0. To drugie zwycięstwo tarnobrzeskich tenisistek w Lidze Mistrzyń. Do półfinału awansują dwie najlepsze drużyny.

W pierwszej grze Renata Strbikova wygrała 3:1 z Poliną Mikhailovą. Renata przegrała pierwszego seta, ale później skorygowała taktykę i bezpiecznie punktowała rywalkę. Przejściowe kłopoty miała jeszcze w czwartym secie, gdy Mikhailova wyszła na prowadzenie 4:1, ale po chwili Strbikova znowu wróciła do swojej taktyki, odwróciła rezultat na 7:5 i nie pozwoliła już wydrzeć sobie zwycięstwa. – Na początku w ogóle nie mogłam zablokować jej ataków, trochę mnie zaskoczyła – mówiła Czeszka.

Tak znakomitego początku nie zmarnowała Han Ying, która co prawda przez ostatnie cztery dni zmagała się z problemami gastrycznymi, ale w pojedynku z Weroniką Pawłowicz nie dała tego po sobie poznać. Ying niespodziewanie zaczęła od licznych ataków, co zupełnie zdeprymowało taką specjalistkę przeciwko grze defensywnej, jaką jest Pawłowicz. Dopiero w trzecim secie zawodniczka Tiumenu zaczęła grać agresywniej, nie dawała tarnobrzeżance szans na akcje ofensywne i minimalnie pokonała Ying w końcówce. Czwarta odsłona jednak znowu należała do liderki Zamku- SPAR. – Grałam z nią chyba cztery razy, ale tylko raz wygrałam, dlatego cieszę się z dzisiejszego zakończenia – wspominała Han.

W stylu koleżanek zagrała także Rita Piesocka, która słabo grającej Aleksandrze Priwałowej oddała seta. – Wielkie podziękowania dla gospodarzy tego meczu. Mocno zaangażowali się w ten mecz sponsorzy i władze miasta oraz okręgu, dla których to przywilej grać w Lidze Mistrzów. Organizatorzy chcieli stworzyć piękne widowisko, stąd tak duża reklama naszego pojedynku w mediach. Jedyne co im nie wyszło, to wynik… Trochę im pokrzyżowaliśmy plany, ale to zwycięstwo mocno nas przybliżyło do półfinałów – podsumowuje Zbigniew Nęcek.