Jedyne takie w Polsce stowarzyszenie działa w Gorzycach

Uniwersytet III Wieku z Gorzyc zainaugurował kolejny rok działalności. Gorzycki Uniwersytet III Wieku jest jedynym z 456 polskich uniwersytetów dla seniorów, działającym na terenie wiejskim.

– Jesteśmy dumni z tego, że to właśnie wasze stowarzyszenie i należący do niego seniorzy są zaangażowani w tak dużą liczbę projektów i pokazują, że jesień życia może być aktywna. Jesteście wzorem dla innych, którzy mogą uczyć się od was jak spożytkować zdobytą dotychczas wiedzę i wolny czas. Dlatego życzę kolejnych sukcesów i pomysłów – mówił podczas inauguracyjnego spotkania Jerzy Sudoł, wicestarosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

Do życzeń przyłączył się Dariusz Bukowski, przewodniczący Rady Powiatu Tarnobrzeskiego. – Powiat wspiera waszą działalność w miarę swoich możliwości, ponieważ jesteście tym rodzynkiem, którym należy się chwalić. Ta współpraca i pomoc z naszej strony będzie kontynuowana, bo mamy nadzieję, że wasze szeregi będą jeszcze liczniejsze – dodał Dariusz Bukowski.

Obecnie do Stowarzyszenia Uniwersytet III Wieku w Gorzycach należy 70 osób, 50 kobiet i 20 mężczyzn. Stowarzyszeniem kieruje prezes Krystyna Gozdyra. Patronat naukowy nad Stowarzyszeniem sprawuje Wyższa Szkoła Humanistyczno – Przyrodnicza w Sandomierzu oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski, Oddział Zamiejscowy w Stalowej Woli.

Stowarzyszenie organizuje tematyczne wykłady, prowadzi sekcje zainteresowań, w tym naukę języka angielskiego. Oferuje aktywny wypoczynek i naukę obsługi komputera. Dwa razy w roku seniorzy, dzięki wsparciu sponsorów i Tarnobrzeskiego Starosty seniorzy wyjeżdżają do Bukowiny Tatrzańskiej, by wypocząć w tamtejszych basenach termalnych.

foto&info: Powiat Tarnobrzeski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content