Mimo żałoby narodowej, Siarka zagra w niedzielę z Pelikanem

Zaplanowane na niedzielę 3 listopada spotkanie pomiędzy Siarką Tarnobrzeg a Pelikanem Łowicz zostanie rozegrane w terminie. W związku z pogrzebem Tadeusza Mazowieckiego oraz ogłoszoną na ten dzień żałobą narodową po jego śmierci, mecz poprzedzony zostanie minutą ciszy zaś zawodnicy będą grać z czarnymi opaskami na ramieniu.

– Decyzję o tym, że niedzielne mecze odbędą się podjął PZPN – wyjaśnia w rozmowie z portalem NadWisłą24.pl wiceprezes Siarki Dariusz Dziedzic, dodając również, nie jest to decyzja wiążąca i kluby dostały wolną rękę w kwestii organizacji meczu w dniu żałoby narodowej.

Jak ogłosił prezydent RP Bronisław Komorowski, zwyczajowo nadawcy i organizatorzy wydarzeń kulturalnych czy sportowych biorą pod uwagę fakt obowiązywania żałoby narodowej, ale organizatorzy zaplanowanych wcześniej wydarzeń nie mają prawnego obowiązku odwoływania ich. Taką decyzję każdy z podmiotów podejmuje samodzielnie.

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kacper
7 lat temu

Dobra to nowina, bo w tym kraju różnie to bywa, wiele fajnych koncertów i imprez przez tzw. żałoby narodowe się nie odbyło, oj wiele. Ile pieniędzy organizatorów i uczestników poszło w żale, sam raz wracałem z koncertu, który organizatorzy odwołali z powodu żałoby w dniu koncertu i byłem jednym z wielu do których ta informacja nie dotarła…

John
7 lat temu

Relacja ze spotkania. Tylko u nas!
http://bit.ly/1aUha6b

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x