Już dziś Siarka Tarnobrzeg podejmie lidera z Siedlec

W sobotę 9 listopada Siarka Tarnobrzeg podejmie na własnym boisku Pogoń Siedlce. Mecz tarnobrzeskiej drużyny z liderem rozgrywek II ligi wschodniej rozpocznie się o godz.13.

Siedlecka Pogoń pod wodzą Daniela Purzyckiego w pięciu ostatnich spotkaniach zanotowała cztery zwycięstwa i jeden remis. Pogoń to drużyna, która preferuje ofensywny styl gry. Taka taktyka przyniosła rekordową liczbę trzydziestu jeden bramek (w tym elemencie siedlczanie widocznie górują nad pozostałymi zespołami – drugie Wigry mają ich dwadzieścia trzy). Choć nie ma wyraźnego lidera dwóch piłkarzy – Adam Czerkas oraz Łukasz Zaniewski – ma na swoim koncie pięć trafień, natomiast o jedno więcej zdobył Krystian Wójcik.

Siarka w ostatnich pięciu spotkaniach zanotowała trzy zwycięstwa, jedną porażkę – z Wigrami Suwałki oraz remis, w ostatniej kolejce z Pelikanem Łowicz. Dotychczas Siarkowcy strzelili 19 bramek, w tym 16 na własnym stadionie. Najlepszym strzelcem Siarki jest Marcin Truszkowski, który po piętnastu kolejkach na koncie ma siedem zdobytych bramek.

Bezpośrednie starcia między tymi zespołami
II liga wschodnia 2012/13

27 październik 2012 Siarka Tarnobrzeg – Pogoń Siedlce 1 – 2 (Gebalski – Wasikowski, Jędrzejczyk)
25 maj 2013 Pogoń Siedlce – Siarka Tarnobrzeg 3 – 0 (Dziubiński, Starek, Dziubiński)

W jedynym dotychczas rozegranym meczu w ramach 16 kolejki II ligi wschodniej Znicz Pruszków wygrał z Motorem Lublin 4:1.

źródło: własne, mkppogonsiedlce

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x