Sandomierz: 19 – latek podejrzany o spowodowanie śmierci pieszego

Sandomierscy policjanci zatrzymali 19 – letniego mieszkańca gminy Koprzywnica, podejrzewanego o potrącenie pieszego. Ustawodawca za takie przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 8 lat

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, po południu w miejscowości Trzykosy w gminie Koprzywnica. Dyżurny sandomierskiej komendy otrzymał zgłoszenie od jednego z trzech młodych ludzi, że jadąc samochodem zauważyli na parkingu przy remizie leżącego mężczyznę. Z ich relacji wynikało, że mężczyzna ma lekkie obrażenia głowy i prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Natychmiast na miejsce skierowano patrol. Leżącym mężczyzną okazał się 49 – letni mieszkańca gminy.

Na miejscu w samochodzie marki Honda czekali również trzej młodzi mieszkańcy gminy Koprzywnica, którzy powiadomili Policję. Wezwana na miejsce zdarzenia karetka pogotowia zabrała 49-latka do szpitala. Mężczyzna po dwóch dniach zmarł w szpitalu. Policjanci przypuszczali, że zgon mężczyzny nie był spowodowany obrażeniami głowy, a zdarzeniem drogowym. Potwierdziła to sekcja zwłok. Prawdopodobnie mężczyzna został najechany przez pojazd samochodowy.

Mundurowi ustalili, że ze sprawą może mieć związek jeden z trzech zgłaszających zdarzenie mężczyzn. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Wczoraj zatrzymali 19 – letniego mieszkańca gminy Koprzywnica. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, dzisiaj czeka go spotkanie z prokuratorem.

info: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x