Siarka Tarnobrzeg wygrywa z Concordią Elbląg (video)

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg wygrali 2:1 (1:1) w Elblągu z miejscową Concordią w meczu 17 kolejki II ligi wschodniej. Obie bramki dla Siarki strzelił Tomasz Persona. Dzięki zwycięstwu w Elblągu Siarka kończy rundę jesienną na pozycji wicelidera rozgrywek.

Na prowadzenie Siarka wyszła w 29 minucie, piłka dośrodkowana w pole karne z rzutu wolnego wykonywanego przez Tomasza Personę minęła obrońców Concordii i wpadła do bramki. Osiem minut później gospodarze po szybkiej kontrze doprowadzili do wyrównania. W kolejnych minutach spotkania Siarka stworzyła kilka znakomitych okazji lecz żadnej z nich nie wykorzystała. Od 70 minuty podopieczni trenera Tomasza Tułacza grali w przewadze, drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został zawodnik Concordii Michał Lewandowski. W 86 minucie strzałem z 25 metrów popisał się Tomasz Persona, ustalając wynik meczu.

Dzięki zwycięstwu nad Concordią Siarka z dorobkiem 30 punktów kończy rundę jesienną na drugiej pozycji w tabeli.

Ostatni mecz w tym roku Siarka rozegra w Rzeszowie, gdzie zmierzy się z miejscową Stalą. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 23 listopada, początek godz. 13.

Concordia Elbląg – Siarka Tarnobrzeg 1:2 (1:1)
1:0 – Persona 29′
1:1 – A.Stępień 37′
1:2 – Persona 86′

żółte kartki: Lepczak, Lewandowski (2x), Stępień – Frankiewicz
czerwona kartka – Lewandowski

Składy wyjściowe: CONCORDIA – Przemysław Matłoka – Michał Lepczak, Patryk Galeniewski, Damian Szuprytowski, Adrian Stępień, Bukacki, Stepień, Nawotka, Korzeniewski, Marcin Martynowicz, Łukasz Uszalewski
SIARKA – Pogorzelec – Korona, Makowski, Baran, Sulkowski – Frankiewicz, Popiela – Koczon, Truszkowski, Persona – Wróbel

WYNIKI POZOSTAŁYCH SPOTKAŃ ROZEGRANYCH W RAMACH 17 KOLEJKI II LIGI WSCHODNIEJ: Pogoń Siedlce – Pelikan Łowicz 2:0, Stal Rzeszów – Wigry Suwałki – 3:0, Radomiak Radom – Stal Stalowa Wola 1:1, Limanovia Limanowa – Olimpia Zambrów 2:1, Motor Lublin – Legionovia Legionowo 0:0, Wisła Puławy – Znicz Pruszków 1:1, Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Garbarnia Kraków 0:1, Stal Mielec – Olimpia Elbląg 0:0