25.11 (poniedziałek) Pokaz filmu „Miss Representation”, w Tarnobrzegu

Regionalne Centrum Promocji i Informacji dla Kobiet zaprasza na wyjątkowy pokaz filmu MISS REPRESENTATION w poniedziałek 25 listopada o godz. 17 w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Pokaz jest bezpłatny.

„Miss Representation” to przenikliwy i szokujący dokument o szkodliwym wpływie mediów na wizerunek kobiet w kulturze
Dokument wyreżyserowany przez Jennifer Siebel Newsom – aktorkę, aktywistkę i żonę wicegubernatora Kalifornii, Gavina Newsoma. Jennifer postanowiła pokazać, jak media uprzedmiotawiają kobiety na wysokich stanowiskach oraz jak bardzo różni się ich podejście do mężczyzn i kobiet u władzy. Film w bardzo ciekawy sposób zestawia wizerunek kobiety kreowany przez media i wpływ, jaki te same media mają na młode i dorastające dziewczyny.

Film „Miss Representation” to także całe mnóstwo silnych kobiet, które wzięły udział w jego realizacji. Możemy więc usłyszeć opinie m.in aktorki i aktywistki Jane Fondy; polityk Condoleezzy Rice; aktorki Geeny Davies; dziennikarki Katie Couric; aktorki, aktywistki i projektantki mody Margaret Cho; aktorki Rosario Dawson oraz wielu innych znanych i cenionych kobiet.

Film został pokazany na najważniejszych filmowych festiwalach w USA. Stworzył się też wokół niego ruch, który ma na celu promowanie awansu społecznego kobiet.

Wstęp do dyskusji po projekcji wygłosi Pani Charity Boyette – Konsul Ambasady Stanów Zjednoczonych.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x