Tarnobrzescy koszykarze przegrywają we Włocławku

Drużyna Stabill Jezioro Tarnobrzeg przegrała z Anwilem Włocławek 69:81 w meczu 7 kolejki rundy zasadniczej Tauron Basket Ligi. To szósta porażka Jeziorowców w tym sezonie.

Gospodarze od początku spotkania postawili trudne warunki tarnobrzeżanom. Po trafieniu Deividasa Dulkysa wygrywali 11:4 i chociaż po dwóch akcjach Krzysztofa Krajniewskiego goście zbliżyli się na dwa punkty, to Anwil kontrolował już sytuację na parkiecie. Akcje trzypunktowe Danilo Mijatovicia i Michała Sokołowskiego pozwalały włocławianom na prowadzenie 26:13.

W drugiej kwarcie trafienie Dusana Katnicia powiększyło przewagę ekipy trenera Miliji Bogicevicia do 17 punktów. W zespole Stabill Jeziora najbardziej aktywny był Szymon Łukasiak, który po pierwszej połowie miał siedem punktów na koncie.

Również w trzeciej kwarcie stroną dominującą był Anwil. Dzięki kolejnemu celnemu rzutowi Dulkysa gospodarze wygrywali 55:33. Sytuację starali się zmieniać Marcin Nowakowski i Chaisson Allen, ale nie dawało to rezultatów. W ostatniej części meczu goście zbliżyli się na 12 punktów, ale prowadzenie włocławian nie było nawet przez chwilę zagrożone.

Najlepszym strzelcem Anwilu był Deividas Dulkys, który rzucił 19 punktów. Seid Hajrić dołożył 14 punktów. Marcin Nowakowski zdobył dla Stabill Jeziora 14 punktów i siedem asyst.

Kolejnym rywalem tarnobrzeskiej drużyny będzie aktualny mistrz Polski – Stelmet Zielona Góra. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę 1 grudnia w Zielonej Górze.

Anwil Włocławek – Stabill Jezioro Tarnobrzeg 81:69 (26:15, 21:16, 17:15, 17:23)

Anwil: Dulkys 19 (4×3), Hajrić 14, Mijatović 13 (3×3), Kostrzewski 11, Clanton 9, Sokołowski 9, Katnić 6, Witliński 0
Stabill Jezioro: Nowakowski 14 (1×3), Fitzgerald 13, Doaks 12, Allen 11, Łukasiak 9, Krajniewski 7 (1×3), Patoka 2, Rajewicz 1, Pandura 0