Siedem medali tenisistów stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg w Mistrzostwach Polski!

Siedem medali wywalczyli tenisiści stołowi IKS Jezioro Tarnobrzeg podczas Mistrzostw Polski, które odbyły się w miniony weekend w Bielsko-Białej. Tarnobrzeski klub reprezentowała szesnastoosobowa ekipa pod opieką trenera Jacka Lachora i asystenta Sławomira Skrzęta.

Dwa złote medale zdobyła Karolina Pęk, jeden w grze pojedynczej kobiet (singlu) w klasie 9-10 a drugi w parze z Pawłem Mazurykiem z IKS w grze mieszanej (mikście) w klasie 6-10. Trzeci medal złoty zdobyła para deblowa „wózkarzy” Krzysztof Żyłka/Maciej Nalepka w grze podwójnej mężczyzn w klasa 1-5.

Krzysztof Żyłka wywalczył jeszcze dwa medale i to srebrne. Pierwszy medal w parze z Emilią Kotarską w grze mieszanej w klasa 1-5 a drugi w singlu w klasie 4.

Natomiast dwa medale brązowe wywalczyli Maciej Nalepka w singlu w klasa 4 oraz Piotr Sokalski w grze pojedynczej mężczyzn w klasie 2.

Czwarte miejsca tak nie lubiane przez sportowców wywalczyli w grach pojedynczych (singlu) Mariusz Matejek w klasie 9, Paweł Mazuryk w klasie 8, Emilia Kotarska w klasie 1-5 oraz Rajmund Zięba w klasie 2. Miejsca 5 – 8 czyli miejsca o krok od strefy medalowej zajęli debiutujący w tak dużej imprezie Dawid Sowa w singlu w klasie 10, Wiesław Byczek w singlu w klasie startowej 6 oraz para deblowa Łukasz Delekta/Dawid Sowa w grze podwójnej mężczyzn w klasa 6-10.

Turniej w Bielsko-Białej to rekordowa ilość zdobytych medali i ogromny sukces zawodników niepełnosprawnych ruchowo z IKS Jezioro Tarnobrzeg. Ten sukces to doskonała promocja Tarnobrzega, Jeziora Tarnobrzeskiego, naszego klubu i naszych sponsorów. Powiększyliśmy swój dorobek medalowy o kolejne siedem medali. Te osiągnięcia nie byłyby możliwe bez pomocy i wsparcia Władz Miasta Tarnobrzega, bez pomocy sponsorów takich jak EURO SZKOŁA BIS – Sebastiana Sadrakuły, Firmy Fenix Metals Sp. z o.o. z Tarnobrzega, Firmy P.H.U. Polkar Paulina Szczepanik z Krakowa, Sklepu Esculap S.C. Magdalena i Bogdan Pelc z Tarnobrzega, Firmy AGA Sport z Gliwic, Kancelarii Prawnej AnLex Andrzej Gryczka, dyrekcji i pracowników ZSP nr 1. Serdecznie dziękujemy im za okazaną pomoc. Pragnę podziękować zawodnikom za walkę, trenerowi i wolontariuszom za pomoc i doskonałą atmosferę w naszej ekipie co zaowocowało naszym wspólnym sukcesem. Udowadniamy po raz kolejny, że warto nam zaufać i w nas zainwestować bo to przeradza się w sukces i świetną promocję. Już w najbliższy weekend dwie nasze drużyny udają się do Drzonkowa by walczyć o medal w Drużynowych Mistrzostwach Polski. Trzymajmy kciuki – Rajmund Zięba prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg

foto&info: IKS Jezioro Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content