Powiat tarnobrzeski: Dodatkowe pieniądze na wsparcie bezrobotnych

Do Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu trafiły już pieniądze z rezerwy budżetowej Ministerstwa Pracy na aktywizację osób bezrobotnych, pozyskane na dodatkowy wniosek Krzysztofa Pitry, Starosty Powiatu Tarnobrzeskiego. Urząd otrzymał w sumie 300 tysięcy złotych.

To dodatkowa szansa na tworzenie miejsc pracy i dotacje na założenie działalności gospodarczej. W pierwszym etapie tarnobrzeski PUP otrzymał 300 tysięcy złotych. – Pozyskaliśmy 200 tysięcy złotych dla osób bezrobotnych będących w szczególniej sytuacji na rynku pracy i dodatkowe 100 tysięcy dla osób, które nie ukończyły 30 roku życia. Ponadto posiadamy jeszcze oszczędności z tytułu niewykorzystanych szkoleń i podyplomowych studiów. Łącznie z oszczędnościami do dyspozycji mamy 480 tysięcy złotych – powiedziała Teresa Huńka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu.

Dyrekcja tarnobrzeskiego PUP przewiduje udzielnie dziewięciu bezzwrotnych dotacji w wysokości 20 tysięcy złotych dla osób, które zdecydują się założyć działalność gospodarczą oraz stworzyć 26 miejsc pracy u pracodawców, którzy złożyli już stosowne wnioski.

Branże, w jakich podejmą pracę bezrobotni to usługi stolarskie, reklama, mechanika samochodowa, prace budowlane i usługi fryzjerskie. Osoby bezrobotne skierowane przez Powiatowy Urząd Pracy będą pracowały przez dwa lata z możliwością przedłużenia umowy przez pracodawców.

O możliwości przyznania kolejnych 200 tysięcy złotych Teresa Huńka, dyrektor PUP w Tarnobrzega dowiedziała się w ostatnich dniach. – Otrzymałam informacje z Wojewódzkiego Urzędu Pracy, że istnieje możliwości rozdysponowania dodatkowej rezerwy. W naszym przypadku to 200 tysięcy złotych, które pozwolą utworzyć kolejnych dziesięć miejsc pracy – dodała Teresa Huńka.

Dodatkowe pieniądze na aktywizację osób bezrobotnych przyznane pod koniec roku, zdaniem Krzysztofa Pitry, tarnobrzeskiego starosty pomogą zaktywizować bezrobotnych i stworzyć dodatkowe miejsca pracy. – Każda forma pomocy udzielonej przez Powiatowy Urząd Pracy bezrobotnym mieszkańcom powiatu tarnobrzeskiego jest cenna. Jesteśmy zadowoleni, że kolejne osoby skorzystają z bezzwrotnych dotacji i będą mogły założyć własną działalność gospodarczą. Dodatkowe pieniądze to także możliwość skierowania osób bezrobotnych do konkretnego pracodawcy, który po dwóch latach, będzie mógł przedłużyć z tymi osobami umowę o pracę – powiedział Krzysztof Pitra, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego.

Obecnie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnobrzegu zarejestrowanych jest 5 tys. 810 osób. To mieszkańcy Miasta Tarnobrzega i Powiatu Tarnobrzeskiego.

info: Powiat Tarnobrzeski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x