Lider z Ostrowca za mocny dla sandomierskich szczypiornistów (fotoreportaż oraz video HD)

Piłkarze ręczni Wisły Sandomierz przegrali z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 22:29 (9:15) w meczu 8 kolejki rozgrywek w grupie 4, II ligi. To pierwsza porażka Wisły na własnym terenie z zespołem z Ostrowca w historii ligowych spotkań.

Przewaga zespołu z Ostrowca widoczna była już od pierwszych minut meczu, po kwadransie gry sandomierski zespół przegrywał już różnicą 7 bramek. Mimo iż podopieczni trenera Adama Węgrzynowskiego ambitnie starali się dogonić rywala, szczypiorniści z Ostrowca umiejętnie wykorzystywali straty w ataku pozycyjnym Wisły, wyprowadzając szybkie kontrataki zakończone zdobyciem kolejnych bramek. W 51 minucie meczu podopieczni trenera Zbigniewa Tłuczyńskiego wygrywali już różnicą 9 bramek, wykorzystując słabą obronę Wisły i jej błędy w rozegraniu. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem KSZO, którego przez całe niemal spotkanie dopingowała ponad 40 osobowa grupa kibiców.

– W naszym zespole występują bardzo duże roszady, cały czas jest odpływ doświadczonych zawodników. W ich miejsce wstawiamy młodych zawodników którzy cały czas się uczą i tak to w dzisiejszym meczu wyglądało – komentuje mecz trener Wisły. – Osłabieniem w dniu dzisiejszym było też to że nie mógł zagrać Piotrek Krępa nasz obrotowy, który rozegrał kilka bardzo dobrych spotkań. Niestety Piotrek był na wypożyczeniu i musiał wrócić do klubu z Mielca. Mieliśmy fragmenty dobrej gry ale Ostrowiec miał szeroką ławkę i praktycznie czternastu ogranych zawodników na parkietach pierwszoligowych. KSZO jest zespołem silnym i w dniu dzisiejszym musieliśmy uznać ich wyższość – dodaje.

Po 8 kolejkach Wisła z dorobkiem 8 punktów zajmuje 4 lokatę w tabeli, tracąc do lidera z Ostrowca 8 punktów. Ostatnie spotkanie pierwszej rundy sandomierska drużyna rozegra 15 grudnia br w Rzeszowie, gdzie zmierzy się z ostatnim zespołem rozgrywek – miejscową Juvenią.
SPR Wisła Sandomierz – KSZO Odlewnia Ostrowiec Świętokrzyski 22:29 (9:15)

Wisła: Skowron, Tenderenda – Rusin 5, Kutek 4, Sadecki M. 3, Drzymalski 2, Anwajler 2, Wiącek 2, Pawelczyk 2, Rarus 1, Werstler 1, Kuraś, Guz, Sadecki J., Błachut
KSZO: Szewczyk, Drabik – Mroczek 3, Dziura, Cukierski 4, Kieloch, Jeżyna 7, Kubisztal 1, Sitkowski, Biskup 2, Fugiel 2, Świeca 4, Pomiankiewicz 4, Radowiecki 2.

źródło: SPR Wisła Sandomierz, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski
video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

foto: Paweł Pieklik – cały fotoreportaż dostępny tutaj

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x