Tarnobrzeg: Rencistka oszukana przez fałszywego pracownika spółdzielni

Dowód osobisty i legitymację rencisty straciła 66 – letnia mieszkanka Tarnobrzega wpuszczając do mieszkania oszusta. Do zdarzenia doszło w miniony piątek w bloku przy ul. Wyspiańskiego.

W piątek o godzinie 14, do mieszkania 66 – letniej kobiety przy ul. Wyspiańskiego w Tarnobrzegu zapukał młody mężczyzna. Przedstawiając się za pracownika spółdzielni mieszkaniowej, pod pretekstem zwrotu nadpłaty 120 złotych wszedł do mieszkania. Kobieta zaprosiła mężczyznę do pokoju, w tym czasie oszust poprosił o poczęstowanie go kawą. Wykorzystując chwilową nieuwagę gospodyni sięgnął do jej torebki. Gdy nie znalazł pieniędzy, zabrał dokumenty pokrzywdzonej: dowód osobisty oraz legitymację rencisty i pospiesznie opuścił mieszkanie. Po kilku godzinach 66 – letnia kobieta zorientowała się, że padła ofiarom oszusta. O „wizycie” pracownika spółdzielni mieszkaniowej powiadomiła Policjantów.

Rysopis sprawcy:

wiek ok. 30 lat, 170 cm wzrostu, szczupłej budowy ciała, włosy wygolone, jasne brwi. Mężczyzna ubrany był w płaszcz koloru czarnego białą koszulę z muchą, spodnie z materiału w kolorze czarnym i czarne półbuty. Wszelkie informacje mogące przyczynić się do ustalenia oszusta należy kierować telefonicznie dzwoniąc pod numer 997.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x