Tenisiści stołowi IKS Jezioro Tarnobrzeg Wicemistrzami Polski

Drużyna I IKS Jezioro Tarnobrzeg w składzie Krzysztof Żyłka, Karolina Pęk, Paweł Mazuryk, Mariusz Matejek i Maciej Nalepka zdobyła tytuł Wicemistrza Polski, podczas Drużynowych Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym, rozegranych w Drzonkowie koło Zielonej Góry.

W zawodach uczestniczyło 16 zespołów w tym dwie drużyny IKS Jezioro Tarnobrzeg pod opieką trenera Jacka Lachora.
Drużyny zostały podzielone na 4 grupy po 4 zespoły, z każdej grupy do dalszych rozgrywek awansowały po dwie drużyny. Dalsza cześć turnieju to już system pucharowy.

Drużyna I IKS Jezioro Tarnobrzeg w grupie C eliminacyjnej zajęła I miejsce pokonując Start Szczecin i II IKS AWF Warszawa po 5:0 oraz 3:2 Szanse Start Gdańsk. W ćwierćfinale wygrali ze Startem Kalisz 3:0 a w półfinale z I IKS AWF Warszawa 3:2. W finale nasi zawodnicy prowadzili po dwóch grach singlowy 2:0, jednak dwie następne gry indywidualne i rozstrzygającego debla przegrali ulegając I Startowi Zielona Góra 2:3.

Drużyna II IKS Jezioro Tarnobrzeg w składzie Janusz Chamot, Emilia Kotarska, Łukasz Delekta, Dawid Sowa w grupie A eliminacyjnej zajęli III miejsce przegrali po 5:0 z I Startem Zielona Góra i Startem Kalisz a pokonali Start Poznań 3:2. Następnie przegrali 2:3 z II Startem Zielona Góra a wygrali z KSN Start Warszawa 3:2 oraz ulegli Startowi Wrocław 2:3. Ostatecznie zajmując czternaste miejsce.

– To już trzecie z rzędu Drużynowe Mistrzostwa Polski, z których przywozimy medal i to jest ogromny sukces trenera, zawodników i naszego klubu. Tydzień temu siedem medali w IMP w Bielsko Białej teraz Wicemistrzostwo Polski w drużynie, medale dla zawodników i trenera, piękny puchar dla drużyny i klubu a tym samym promocja Tarnobrzega w Zielonej Górze. To ostatnie zawody w tym roku a kończący się rok 2013 to kilka znaczących sukcesów, że przypomnę 2 brązowe medale ME we Włoszech, 10 medali w Międzynarodowych Mistrzostwach Słowenii, Niemiec, Słowacji, Włoch i te rangi krajowej wymienione wcześniej. Dziękuje zawodnikom i trenerowi, dziękuje wolontariuszom. Podziękowania dla Władz Miasta i naszych sponsorów EURO SZKOŁA BIS – Sebastiana Sadrakuły, Firmy Fenix Metals Sp. z o.o. z Tarnobrzega, Firmy P.H.U. Polkar Paulina Szczepanik z Krakowa, Sklepu Esculap S.C. Magdalena i Bogdan Pelc z Tarnobrzega, Firmy AGA Sport z Gliwic, Kancelarii Prawnej AnLex Andrzej Gryczka, dyrekcji i pracowników ZSP nr 1, za wsparcie i pomoc.
W 2014 roku będziemy obchodzili dziesięciolecie naszego klubu i będą kolejne wyzwania sportowe a my zapraszamy serdecznie sponsorów do współpracy bo warto w nas zainwestować gdyż sukces to odpowiednia promocja dla firm – Rajmund Zięba Prezes IKS Jezioro Tarnobrzeg

foto&info: IKS Jezioro Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x