Mikołajkowy koncert charytatywny w Gimnazjum nr 2 im. Jana Słomki w Tarnobrzegu (zdjęcia)

W słoneczne barbórkowe przedpołudnie uczniowie Gimnazjum nr 2 bawili się podczas koncertu, jaki dał w tej szkole zespół młodzieżowy MANUFAKTURA z Annopola. Wydarzenie było okazją do podziękowania wszystkim, którzy włączają się m.in. w szkolną zbiórkę nakrętek w ramach akcji pozyskiwania środków finansowych na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla uczniów „Dwójki”. Bilety – cegiełki w cenie 2 zł rozeszły się jak świeże bułeczki.

Gimnazjum nr 2 jest jedyną szkołą w mieście, która na tym etapie podjęła trud prowadzenia klasy integracyjnej. Uczęszczający do tej klasy gimnazjaliści wymagają odpowiedniej rehabilitacji, stąd podjęte przez społeczność szkolną działania.

Uczniowie i nauczyciele „Dwójki” zwracają się również do wszystkich mieszkańców Tarnobrzega o wsparcie akcji i przyłączenie się do zbiórki nakrętek. Można je przynosić do budynku Gimnazjum nr 2 w Tarnobrzegu, który znajduje się przy ulicy Kopernika 18 w godzinach pracy szkoły od poniedziałku do piątku.

Podczas koncertu zaprezentowali się również gimnazjaliści „Dwójki”: Wiktoria Sasiela, Paulina Niedziałek i Wiktoria Kowalska. Mikołajkowy występ dał im okazję do pokazania własnego talentu i tego jak ważny jest dla nich kolega, czy koleżanka, od których los wymaga więcej wysiłku i rehabilitacji.

tekst: Maria Halat
foto: Andrzej Niedziałek

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x