„Usłysz jak jest naprawdę” – w czwartek Radio Rzeszów nadaje z Tarnobrzega

W czwartek 12 grudnia, Polskie Radio Rzeszów nada całodniowy program z Tarnobrzega pod hasłem „Usłysz jak jest naprawdę”. Program rozpocznie nadawany w godz.6.00-9.00 Kalejdoskop, na zakończenie zaś od godz.20 Wiktor Czura poprowadzi wyjątkowy program „Blues Attack” z udziałem miejscowych muzyków.

Rozmowa z Romanem Adamskim, dyrektorem programowym Polskiego Radia Rzeszów

W najbliższy czwartek Wasza rozgłośnia z nową kampanią „Usłysz jak jest naprawdę” nada całodniowy program z Tarnobrzega. Skąd pomysł na taką akcję antenową?

– Polskie Radio Rzeszów jako rozgłośnia regionalna docenia i mówi o tym, co dzieje się nie tylko w samej stolicy województwa, ale w sposób szczególny nagłaśnia i próbuje wyjaśniać codzienne problemy mieszkańców w miejscowościach rozsianych w całym województwie. Tej jesieni postanowiliśmy „skupić” tę tematykę w lokalnych specjalnych wydaniach audycji realizowanych na północy regionu. W październiku byliśmy w Mielcu. W listopadzie w Stalowej Woli, a teraz ruszamy do Tarnobrzega kojarzonego z dawnym przemysłem siarkowym, a dziś przeżywającym problemy średniego miasta szukającego swoich możliwości rozwoju. Stąd na naszych plakatach pojawi się hasło: Tarnobrzeg – szansa dla turystyki czy dla przemysłu? Na to pytanie spróbujemy odpowiedzieć w rozmowach z naszymi gośćmi.

A dlaczego używacie hasła „Usłysz jak jest naprawdę”?

– Po pierwsze chcemy wysłuchać bolączek naszych słuchaczy. To oni poprzez skrzynkę tarnobrzeg@radio.rzeszow.pl i telefon 17 222 22 22 mówią nam o tym, co tak naprawdę ich drażni, prowokuje, a może porusza i raduje? Dodatkowo specjalnie dla tarnobrzeskiej akcji uruchamiamy skrzynkę telefoniczną 17 852 – 8831. Pod tym numerem każdy może nagrać swoją wypowiedź. Po drugie: to słuchacze wybierają temat, którym nasi dziennikarze powinni zająć się naprawdę w pierwszej kolejności. Po trzecie: konfrontujemy na antenie wypowiedzi i oczekiwania mieszkańców z odpowiednimi władzami, samorządowcami, szefami instytucji. Z tego wyłania się obraz miasta i okolic, jaki jest naprawdę. Poza tym – problematyka społeczna i gospodarcza to także nasze zadanie jako medium publicznego. Mamy być zwierciadłem regionu.

Program będzie nadawany przez cały dzień – czy będą dominować w nim tylko tzw. trudne tematy?

– Nie tylko. Nadamy program z Tarnobrzega od 6.00 do 17.00 oraz od 20.00 do 22.00, a więc jest sporo miejsca, by powiedzieć o rozmaitych sprawach, które podsuną nam nasi słuchacze z rejonu tarnobrzeskiego. Oczywiście sprawy gospodarcze i społeczne będą osnową audycji porannej „Kalejdoskop” (6.00-9.00), gdzie pojawi prezydent Tarnobrzega. W interaktywnej audycji „Między nami” (9.00-12.00) będziemy gościć przedstawicieli miejscowej prasy lokalnej i w szerokiej dyskusji poruszymy tematy najważniejsze z punktu widzenia naszych słuchaczy, wybrane przez nich. Na pewno odniesiemy się do specjalnej strefy ekonomicznej, nowych miejsc pracy, ale też szans na turystyczne wykorzystanie Jeziora Tarnobrzeskiego. Potem w programie muzycznym „W dobrym tonie” (12.00-15.00) szeroko opowiemy o tarnobrzeskiej kulturze, zresztą cały dzień nadajemy z Tarnobrzeskiego Domu Kultury. W popołudniówce informacyjnej „Puls dnia” (15.00-17.00) podsumujemy najważniejsze problemy poruszone przez naszych słuchaczy. A wieczorem o 20.00 specjalna gratka dla melomanów – znany tarnobrzeżanin Wiktor Czura poprowadzi wyjątkowy program „Blues Attack” z udziałem miejscowych muzyków.

W porządku, usłyszymy jak jest naprawdę w Tarnobrzegu oczami mieszkańców, dziennikarzy, władz, przedsiębiorców, a co dalej? Czy w tej akcji planuje się tzw. następny krok?

– Nasza całodzienna akcja ma przypomnieć słuchaczom, że ich problemy są naszymi wyzwaniami. Na sygnały na bieżąco reaguje nasza tarnobrzeska reporterka Wanda Piasek. Mamy w Tarnobrzegu studio przy ul. Piłsudskiego 20. Po zakończeniu jednodniowej wizyty właśnie Wanda będzie zbierać głosy mieszkańców i interweniować. W przyszłym roku z podobną całodzienną akcją pod hasłem „Usłysz jak jest naprawdę” odwiedzimy jeszcze Tarnobrzeg. To na pewno przypomni mieszkańcom Podkarpacia o tym, że Polskie Radio Rzeszów jest naprawdę blisko nich.

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
żegnamy was -won
6 lat temu

A ile wam zapłacili za tą mastalerzowo-pitrową propagandę władzy? Latu z radiem, MTVT, Tygodnikowi Nadwiślańskiemu, Merkuriuszowi i innym płaci po 100 tys rocznie. Tarnobrzeg prawie już nie istnieje w RR. Co i kiedy było ostatnio z TBg? Będziemy słuchali te ogrągłe, wygładzone i otwarte pytania do prezydenta, posła, przewodniczącego i starosty oraz ich kwieciste i nie kończące się odpowiedzi. Potem przełączymy znowu na cokolwiek innego…Takiego radia jeszcze za nasze podatki tu nie chcemy

mieszkaniec_tbg
6 lat temu

Latu z Radiem zapłacili 100 tys za jeden dzień ale w sumie jest to impreza raz w roku 🙂 Radiu Rzeszów za promocję w regionie być może skapnie kilka lokalnych złotówek. A miasto rozkwita za kolejne bankowe kredyty, kto je będzie spłacał?

mieszkanka UL. Kopernika
6 lat temu

Orlik na ul.Kopernika, żal patrzeć jak w szybkim tempie niszczeje, praktycznie już nie długo przestanie istnieć. Wydaje się ogromne pieniądze na budowanie nowych miejsc, aby rozwijać zainteresowania dzieci i młodzieży i chwała za to,ale rozbojem w biały dzień jest sytuacja, gdzie dopuszcza się do takiego marnotrawstwa publicznych pieniędzy.W chwili obecnej z uwagi ogólną dostępność jest to miejsce gdzie najczęściej spędza czas młodzież patologiczna, gdzie się pije, ćpa, tłucze szkło i zanieczyszcza.Nikt nie jest zainteresowany, aby to zmienić i ucywilizować to miejsce, które dzieciom z tego osiedla jest bardzo potrzebne.

mieszkaniec Serbinowa
6 lat temu

Budujcie parkingi !!! albo zaprzestańcie rejestrowania nowych aut!!! Obecnie na os. Serbinów jest duży problem aby znaleźć miejsce do zaparkowania. Dobrze wiem, że to nie tylko kwestia UM ale również spółdzielni mieszkaniowej, która ma miejsca ale podobno pieniędzy nie ma, podobno…

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x