Tarnobrzeg: Rywalizowali w ramach 11 edycji BarbórkowegoTurnieju Siatkarskiego (fotoreportaż oraz video HD)

XI Barbórkowy Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn rozegrany został w miniony weekend w hali sportowej ZSP Nr 1 w Tarnobrzegu. Organizatorami wydarzenia byli Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej, KS Siarka Tarnobrzeg i Urząd Miasta Tarnobrzeg.

W turnieju wzięło udział 5 zespołów kobiecych i 9 męskich. W sobotę 14 grudnia zespoły grały w grupach każdy z każdym fazę eliminacyjną. Z dwóch grup męskich do finałów zakwalifikowały się po dwie najlepsze drużyny pierwszego dnia. Z grupy kobiecej o najwyższe trofea miały zagrać 3 najlepsze zespoły, w małej 3 zespołowej grupie. Pozostałe drużyny od niedzielnego poranka grały o poszczególne miejsca od 5 do 9 w grupie męskiej i o czwarte w grupie kobiecej. Niedziela dostarczyła kibicom wielu emocji.

W grupie kobiecej drużyna SPS Construction Kielce pokonała 1 zespół fazy zasadniczej Bez Obaw Kraków 2:0, ale zremisowała z TSSPS Tarnobrzeg 1:1 i zaprzepaściła swoja szansę na 1 miejsce. W ostatnim meczu Bez Obaw nie dały szans TSSPS Tarnobrzeg, czym przypieczętowały swój prymat w turnieju.

W finałach męskich rozgrywek oglądaliśmy emocjonujące pojedynki. Swoje półfinały wygrali zawodnicy POLKAR Tarnobrzeg i PEBIS Rzeszów.

W meczu o 3 miejsce WP TRANSFER Stalowa Wola odprawił zawodników z SŁAWY MARCOWE Kraków wygrywając 2:0 (26-24, 25-14).

W finale spotkali się zawodnicy POLKARU i PEBISU. Mecz zapowiadał się bardzo emocjonująco i licznie zgromadzona publiczność oczekiwała zaciętej rywalizacji. Jednak zawodnicy PEBISu Rzeszów zaczęli mecz bardzo słabo, nie mogli poradzić sobie z trudna zagrywką POLKARu (Kamil Sołtykiewicz) i już po chwili przegrywali 10:1. Mimo późniejszego zrywu, nie mogli juz dogonić dobrze dysponowanych zawodników POLKARu, którzy bezlitośnie punktowali przeciwników, set zakończyli zwycięstwem 25:12.

Drugi set zaczął się bardzo dobrze dla PEBISu, prowadzili 5:2, 8:4. W tym momencie o czas poprosili zawodnicy z Tarnobrzega, po przerwie atakiem ze środka odrobili jeden punkt 5:8, ale następny punkt znów zdobył PEBIS 9:5. Na 6:9 odrobili straty tarnobrzeżanie i okazało się że od tego momentu zaczęli grać tylko oni, doskonale zaczął zagrywać POLKAR który za chwilę prowadził 10:9, 14:9. 17:9. Set od tego momentu był już tylko popisem jednej drużyny. Zawodnicy PEBISu nie mogli już zagrozić przeciwnikom i ugrali w tym secie tylko 16 punktów. POLKAR Tarnobrzeg – PEBIS Rzeszów 2:0 (25-12; 25-16).