Nowe świadczenie od 1 stycznia 2014 r. – dodatek energetyczny dla osób otrzymujących dodatek mieszkaniowy

Zryczałtowany dodatek energetyczny od 1 stycznia 2014r. będzie przysługiwał odbiorcy wrażliwemu energii elektrycznej, czyli osobie pobierającej dodatek mieszkaniowy.

Zryczałtowany dodatek energetyczny jest formą pomocy przeznaczoną dla osób otrzymujących dodatek mieszkaniowy mającą na celu częściową rekompensatę kosztów zakupu energii elektrycznej.

Aby otrzymać zryczałtowany dodatek energetyczny należy:

– posiadać ustalone prawo do dodatku mieszkaniowego:
– złożyć wniosek o zryczałtowany dodatek energetyczny z załączoną umową kompleksową lub umową sprzedaży energii elektrycznej, której stroną jest osoba pobierająca dodatek mieszkaniowy;
– zamieszkiwać w miejscu dostarczenia energii elektrycznej.

Zgodnie z ustawą odbiorcą wrażliwym energii jest osoba, której przyznano dodatek mieszkaniowy w rozumieniu art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 roku o dodatkach mieszkaniowych (Dz.U. z 2013r. poz.966), która jest stroną umowy kompleksowej lub umowy sprzedaży energii elektrycznej zawartej z przedsiębiorstwem energetycznym i zamieszkuje w miejscu dostarczenia energii elektrycznej (art.3 pkt. 13c).

Wysokość zryczałtowanego dodatku energetycznego w okresie od 1 stycznia 2014 roku do 30 kwietnia 2014 roku wynosi:

1. dla gospodarstwa domowego prowadzonego przez osobę samotną: 11,36 zł./ miesiąc;
2. dla gospodarstwa domowego składającego się z 3 osób: 15,77 zł/miesiąc;
3. dla gospodarstwa domowego składającego się z co najmniej 5 osób: 18,93 zł./miesiąc

Wnioski o zryczałtowany dodatek energetyczny należy pobierać i składać od 2 stycznia 2014 roku w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu na ul. Kopernika 3 w Dziale Świadczeń Społecznych w godzinach od 7.30 do 15.30 od poniedziałku do piątku.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x