Tarnobrzeg: Policyjny pościg za złodziejem

Tarnobrzescy policjanci zatrzymali w bezpośrednim pościgu 25-letniego mężczyznę, który chciał ukraść całodzienny utarg pochodzący ze sprzedaży kuponów lotto.

Dyżurny jednostki policji został powiadomiony przez sprzedawczynię jednego z marketów spożywczych o próbie kradzieży pieniędzy pochodzących ze sprzedaży kuponów lotto. Do zdarzenia doszło w sobotę, kilka minut po godzinie 20. Do sklepu przyszedł młody mężczyzna. Będąc na stoisku ze słodyczami poprosił ekspedientkę o zważenie cukierków. Kobieta opuściła stanowisko kasowe i udała się po towar. W tym czasie mężczyzna sięgnął pod ladę, następnie z pudełka zabrał pieniądze pochodzące ze sprzedaży kuponów lotto. Gdy sprzedawczyni zauważyła kradzież, natychmiast wszczęła alarm. Wówczas sprawca odrzucił pieniądze na ladę i pospiesznie wyszedł ze sklepu.

Na miejsce zdarzenia udał się patrol Policji. Po ustaleniu rysopisu sprawcy funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania złodzieja. Po kilku minutach zauważyli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi. Szedł chodnikiem w kierunku ulicy Szerokiej. Mundurowi udali się w jego kierunku. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to 25-letni mieszkaniec Tarnobrzega.

Mężczyzna został przesłuchany, policjanci przedstawili mu zarzut usiłowania kradzieży. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x