Sandomierz: Pies wytropił włamywaczy

Sandomierscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 29 lat, mieszkańców miasta, podejrzewanych o kradzież z włamaniem do kiosku ruchu na terenie Sandomierza.

Dzisiaj po północy policjanci patrolujący miasto zauważyli, że w jednym z kiosków ruchu jest wybita szyba. Podejrzewając, że mogło dojść do przestępstwa, policjanci niezwłocznie zajęli się sprawą. Jak się okazało łupem sprawców, którzy włamali się do kiosku, padły papierosy różnych marek oraz artykuły spożywcze.

Użyto psa tropiącego, który doprowadził do bloku, miejsca, gdzie prawdopodobnie przebywali sprawcy. Po drodze, obok śmietnika, funkcjonariusze znaleźli w worku opakowania po rzeczach pochodzących z kiosku. Niewykluczone, że sprawcy zdążyli już rozpakować skradzione z kiosku rzeczy, a opakowania wyrzucili na śmietnik.

Kolejne czynności doprowadziły do mieszkania, w którym przebywali dwaj mężczyźni, podejrzewani o włamanie.W czasie przeszukania mieszkania funkcjonariusze znaleźli papierosy i artykuły spożywcze, pochodzące z włamania do kiosku.Zatrzymani w tej sprawie mężczyźni byli nietrzeźwi. Młodszy miał blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie, starszy ponad promil. Obaj trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu złożą wyjaśnienia. Teraz może im grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

foto&źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x