W najbliższy piątek tenisistki KTS Zamek-SPAR Tarnobrzeg rozpoczną walkę o finał Ligi Mistrzyń

W najbliższy piątek tenisistki KTS Zamek-SPAR Tarnobrzeg rozpoczną walkę o historyczny awans do finału Ligi Mistrzyń. Podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka czeka niezwykle trudne zadanie, na ich drodze stanęła bowiem turecka drużyna Fenerbahce Stambul, ubiegłoroczny triumfator Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego i prawdopodobnie najbogatszy klub pingpongowy, który startuje w rozgrywkach.

– Znowu czeka nas starcie Dawida z Goliatem. W poprzednim sezonie władze tureckiego zespołu stwierdziły, że teraz ich celem jest Liga Mistrzów i po początkowych kłopotach są na dobrej drodze do jej wygrania – mówi Zbigniew Nęcek.

Poprzednie pojedynki z tarnobrzeżankami Turczynki wygrały zdecydowanie. W ubiegłorocznym finale Pucharu ETTU turecki klub pokonał KTS 3:1 i 3:0. Teraz zarówno Wiktoria Pawłowicz, jak i Elizabeta Samara są jakby w nieco słabszej dyspozycji, a z kolei liderka Zamku-SPAR Han Ying gra o niebo lepiej. Problem jest tylko jeden – Ying jest sama, a Fenerbahce w składzie ma jeszcze trzy świetne Chinki i w zależności od potrzeb tak dobiera ustawienie.

Pierwsze spotkanie półfinałowe rozegrane zostanie w tarnobrzeskiej hali MOSiR, w piątek 17 stycznia. Początek godz.18.

Dla tych, którzy nie będą mogli przybyć na spotkanie do hali MOSiR, podajemy link do relacji na żywo w internecie http://www.laola1.tv/en-int/live/kts-zamek-tarnobrzeg-fenerbahce-spor-kulubu/150817.html

źródło: KTS Zamek Tarnobrzeg