Tarnobrzeg: Zatrzymani dwaj sprawcy rozboju na ul. Kopernika

Kara do 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyznom, którzy w poniedziałek zaatakowali 22-latka i odebrali mu papierosy i pieniądze w kwocie 130 złotych. Policjanci zatrzymali ich zaraz po zdarzeniu.

W poniedziałek przed godz. 3 w nocy, dyżurny tarnobrzeskiej jednostki Policji został powiadomiony o rozboju. Do zdarzenia miało dojść na ul. Kopernika w Tarnobrzegu. Na miejsce udali się policjanci. Ustalili, że do 22-letniego mężczyzny wracającego z lokalu podbiegło trzech nieznanych mu mężczyzn. Grożąc pobiciem zażądali pieniędzy. Jeden ze sprawców chwycił za butelkę po piwie i zagroził rozbiciem na ciele pokrzywdzonego. Sprawcy zabrali 22-latkowi 130 złotych i papierosy.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców. Sprawdzając przyległy teren policjanci zauważyli mężczyzn odpowiadających podanemu rysopisowi. Zostali oni zatrzymani. Po wylegitymowaniu okazało się, że jeden z nich to mieszkaniec Tarnobrzega, a drugi gminy Grębów. Obaj byli pijani. Badanie alkomatem 21 i 28-latka wykazało u każdego po około 2,5 promila alkoholu.

Podejrzani zostali przesłuchani, przedstawiono im zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Po zapoznaniu się z materiałem dowodowym prokurator wobec mężczyzn zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozorów policyjnych, poręczenia majątkowe po 2 tysiące złotych oraz zakazu opuszczania kraju.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x