Tarnobrzeg: Uwaga! Z kranu może popłynąć zielona woda

W związku ze znacznymi ubytkami wody sieciowej ECO Tarnobrzeg sp. z o.o. informuje, że od 27 stycznia br. rozpocznie barwienie wody w miejskim systemie ciepłowniczym w Tarnobrzegu. Głównym celem barwienia jest efektywniejsza lokalizacja awarii i nieszczelności systemu ciepłowniczego oraz ograniczenie ubytków wody sieciowej.

Środkiem chemicznym, który zostanie wprowadzony do systemu ciepłowniczego jest substancja barwiąca o nazwie Derylux. Bezpieczeństwo stosowania Derylux jest potwierdzone atestem higienicznym o numerze: HK/W/0300/01/2009.

Substancje barwiące (w tym przypadku w kolorze zielonym) są powszechnie stosowane przez firmy ciepłownicze w celu uzyskania większej efektywności i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia.

W przypadku jednak zauważenia wycieku zielonej wody w mieszkaniach, prosimy o wstrzymanie się z jej stosowaniem zarówno do celów spożywczych, jak i sanitarnych. Barwiona na zielono woda znajduje się w sieci ciepłowniczej i powinna być niewidoczna. Jej pojawienie się w miejscach takich jak kran, czy na zewnątrz budynku wiąże się z potencjalną nieszczelnością, o czym prosimy informować naszych pracowników z Pogotowia Ciepłowniczego pod numerem telefonu 993.

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Masta ACE
6 lat temu

myślę, że woda w Tarnobrzegu powinna zdecydowanie zdrożeć . zielona też jest dla ludzi. jaram się, pozdro

Fix
6 lat temu

żółtawa też się liczy? wannę mam białą i jak zatkam korek i wleję trochę wody to aż się kąpieli odechciewa a jak tą ciecz gotować i robić z niej herbatę czy zupę? Jakiś czas temu miasto wyjeb…ło kupę kasy na super nowoczesną uzdatnialnie, kasa wyrzucona w błoto, z gówna jak widać czekolady nie będzie.

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x